RAPORT

Pogarda

Donald Trump zostawił notatkę dla Joe Bidena

Joe Biden i Donald Trump (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Joe Biden i Donald Trump (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Najnowsze

Popularne

Zgodnie z amerykańską tradycją Donald Trump zostawił swojemu następcy notatkę – informuje portal amerykańskiego dziennika „New York Post”. Źródło zaznajomione ze sprawą, na które powołuje się redakcja, przekazało, że odchodzący prezydent zostawił notatkę zaadresowaną do Joe Bidena ok. 8 rano czasu lokalnego w Gabinecie Owalnym w Białym Domu.

Donald Trump opuścił Biały Dom [WIDEO]

Donald Trump opuścił w środę Biały Dom na kilka godzin przed inauguracją Joe Bidena. Odchodzący przywódca Stanów Zjednoczonych na pokładzie...

zobacz więcej

Treść notatki nie jest znana, ale zgodnie ze zwyczajem w takich pismach zamieszcza się w dniu inauguracji życzenia dla swojego następcy. Jak czytamy na stronie „New York Post”, tradycję zapoczątkował Ronald Reagan, który w 1989 r. zostawił taką notatkę dla George’a H.W. Busha. Odchodzący prezydent napisał wówczas swojemu następcy, że modli się za jego sukces. Bush zrobił to samo w 1992 r., gdy nowym prezydentem USA został Bill Clinton.

Joe Biden zostanie w środę oficjalnie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ceremonia zaprzysiężenia 46. przywódcy USA odbędzie się w południe czasu lokalnego na stopniach Kapitolu. Stanowisko wiceprezydenta obejmie pierwsza w historii kobieta - Kamala Harris.

Po złożeniu (o 18:00 czasu polskiego) przez Joe Bidena przysięgi na wierność Konstytucji nowy prezydent wygłosi przemówienie do Amerykanów. Następnie wraz z wiceprezydent Kamalą Harris weźmie udział w uroczystej odprawie wszystkich rodzajów wojsk, po czym uda się na cmentarz Arlington, aby złożyć wieńce przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej