RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Staruszka straciła złote monety warte ponad milion złotych. Zatrzymania

Policja określa sprawę jako rozwojową (fot. Policja lubelska)
Policja określa sprawę jako rozwojową (fot. Policja lubelska)

Trzy osoby zatrzymała policja za udział w oszustwie metodą „na policjanta”, którego ofiarą padła 92-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta straciła złote monety warte 1,2 mln zł – poinformowano.

Napad z bronią na sklep w Bydgoszczy. Policja szuka tego mężczyzny [WIDEO]

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie....

zobacz więcej

Funkcjonariusze lubelskiej policji wpadli na trop osób biorących udział w przestępstwie. Pod koniec ubiegłego tygodnia w Opatowie zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 26 i 32 lat. Przy sprawcach zabezpieczono gotówkę w kwocie blisko 20 tys. zł. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali przez sąd aresztowani na trzy miesiące – podał w środę w komunikacie rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie komisarz Kamil Gołębiowski.

Kolejny mężczyzna biorący udział w przestępstwie, 24-latek, został zatrzymany we wtorek w Warszawie. W środę ma zostać doprowadzony do nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej Lublin–Północ. – Usłyszy zarzuty udziału w oszustwie. – dodał Gołębiowski.

Policja określa sprawę jako rozwojową. Sprawcom grozi kara do 8 lat więzienia.

92-latka oddała złodziejom złote monety


Do oszustwa doszło na początku stycznia w centrum Lublina. Do jednej z mieszkanek miasta zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Kobieta namówiła emerytkę do przekazania posiadanych oszczędności, które miały posłużyć w akcji zatrzymania groźnych oszustów. Na prośbę fałszywej policjantki 92-latka udała się do banku, gdzie w skrytce miała zdeponowane złote monety. Po opróżnieniu depozytu, kobieta w bramie jednej z kamienic w centrum miasta przekazała rzekomemu policjantowi kosztowności o łącznej wartości 1,2 mln zł.

Czytaj także: Oszust chciał latać za darmo, wylądował w więzieniu

źródło:

Zobacz więcej