RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hiszpania: Silna eksplozja w centrum Madrytu [WIDEO]

Całkowicie zniszczone zostały trzy najwyższe piętra jednego z budynków (fot. PAP/EPA/DAVID FERNANDEZ)
Całkowicie zniszczone zostały trzy najwyższe piętra jednego z budynków (fot. PAP/EPA/DAVID FERNANDEZ)

W centrum Madrytu doszło w środę po południu do silnej eksplozji - podała hiszpańska telewizja TVE. Przyczyny wybuchu nie są na razie znane. Według wstępnych informacji, nie żyją dwie osoby. Wcześniej publiczna telewizja TVE informowała o trzech ofiarach śmiertelnych.

Służby informują też o ośmiu rannych. Jedna osoba jest w stanie ciężkim, a jedną uważa się za zaginioną. Z relacji mediów wynika, że w efekcie wybuchu całkowicie zniszczone zostały trzy najwyższe piętra jednego z budynków.

Na miejscu eksplozji obecni są już policjanci, straż pożarna oraz służby medyczne.

– Do wybuchu w budynku mieszkalnym w centrum Madrytu doszło w środę prawdopodobnie wskutek wycieku gazu – poinformował burmistrz hiszpańskiej stolicy Jose Luis Martinez-Almeida. Dodał, że dotychczas potwierdzono śmierć dwóch osób. Wcześniej publiczna telewizja TVE podawała, że silna eksplozja doprowadziła do śmierci co najmniej trzech osób.

Zarówno burmistrz, jak i dziennikarze TVE potwierdzili, że wybuch doprowadził też do „obrażeń u osób przebywających na miejscu zdarzenia”. Część z nich to przechodnie, na których spadły odłamki gruzu. Telewizja TVE twierdzi, że rannych jest kilkanaście osób.

Z informacji publicznej stacji wynika, że eksplozja nastąpiła po godz. 15 w sześciopiętrowym budynku przy ulicy Toledo w centrum Madrytu. Znajduje się on pomiędzy szkołą oraz domem spokojnej starości. Czytaj także: Tajemnicze zielone światło na niebie. Zadrżały szyby [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej