RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przywłaszczyli blisko tysiąc świń. Skazano ich na dwa lata więzienia

Oskarżeni nie potrafili wyjaśnić, gdzie się podziały brakujące zwierzęta (fot. Shutterstock/krumanop)
Oskarżeni nie potrafili wyjaśnić, gdzie się podziały brakujące zwierzęta (fot. Shutterstock/krumanop)

Na dwa lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu Mariana C. i jego córkę Urszulę, których oskarżono o przywłaszczenie 884 tuczników rasy duńskiej. Dodatkowo podsądni mają zwrócić poszkodowanemu 525 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Śmieciarka przygniotła mężczyznę do słupa. Interweniował śmigłowiec LPR-u

Myszkowscy policjanci (woj. śląskie) wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Ceramicznej w Myszkowie....

zobacz więcej

Marian C. prowadził gospodarstwo rolne pod Otmuchowem. Dwa lata temu przyjął od przedsiębiorcy do odchowania ponad trzy tysiące prosiąt. Kiedy właściciel zwierząt przyjechał po pewnym czasie po swoje tuczniki, okazało się, że brakuje prawie 900 świń.

Nie potrafili wyjaśnić, gdzie są zwierzęta


Przed sądem, oskarżony i pomagająca mu w prowadzeniu gospodarstwa córka nie przyznali się do winy. Nie potrafili także wyjaśnić, gdzie się podziały brakujące zwierzęta. W trakcie śledztwa twierdził, że być może kilkaset tuczników uciekło do lasu lub wyzdychało.

Sąd uznał oskarżonych za winnych zarzucanego im przestępstwa i wymierzył za to karę dwóch lat więzienia. Dodatkowo podsądni zostali zobowiązani do zapłacenia pokrzywdzonemu przedsiębiorcy 525 tys. zł odszkodowania. Wobec obojga oskarżonych sąd orzekł także czteroletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu tuczu usługowego trzody chlewnej. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło:

Zobacz więcej