RAPORT

Pogarda

Zamieniła Budkę na Hołownię. Dwa zdjęcia Muchy, które stały się symbolem

Przed rokiem Joanna Mucha była „bardzo ważnym wsparciem” dla PO (fot. PAP/W.Olkuśnik)
Przed rokiem Joanna Mucha była „bardzo ważnym wsparciem” dla PO (fot. PAP/W.Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

„Marzę o Polsce przyszłości” – tak Joanna Mucha tłumaczyła odejście z Platformy Obywatelskiej i przejście do ruchu Polska 2050. Rok temu zamierzała zostać szefem swojej dotychczasowej partii. Szybko jednak ogłosiła rezygnację z „własnych ambicji” i kandydatury, by poprzeć w wewnętrznych wyborach Borysa Budkę, a ostatecznie umożliwić zwycięstwo w późniejszych wyborach prezydenckich, Małgorzatę Kidawę-Błońską. Budka ocenił to wówczas jako „bardzo ważne wsparcie”.

Jeden z internautów symbolicznie zestawił tweety ze stycznia 2020 i 2021 r. – jeden ze zdjęciem Muchy z Budką, drugi z Hołownią.

Przejście Joanny Muchy do ruchu Polska 2050 to kolejny transfer polityczny do tego ugrupowania. W poniedziałek do ruchu dołączył niezależny senator Jacek Bury, wcześniej – posłanka Hanna Gill-Piątek.

„Marzę o Polsce przyszłości” (fot. PAP/W.Olkuśnik)
„Marzę o Polsce przyszłości” (fot. PAP/W.Olkuśnik)

Joanna Mucha, była minister sportu w rządzie PO-PSL, była członkiem Platformy Obywatelskiej od 2003 r., a w grudniu 2019 r. zgłosiła nawet chęć kandydowania na przewodniczącego partii. Miesiąc później ogłosiła rezygnację z tej kandydatury określając ją mianem „własnych ambicji” i udzielając poparcia Borysowi Budce, który uznał je za „bardzo ważne”. Mucha twierdziła wówczas, że jej intencją było przyczynienie się do zwycięstwa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. Ale ta później również wycofała kandydaturę.

Przeczytaj także: Joanna Mucha przejdzie do ruchu Hołowni 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej