RAPORT

Pogarda

Donald Trump opuścił Biały Dom [WIDEO]

Donald Trump z żoną Melanią (fot. PAP/EPA/A.DRAGO)
Donald Trump z żoną Melanią (fot. PAP/EPA/A.DRAGO)

Najnowsze

Popularne

Donald Trump opuścił w środę Biały Dom na kilka godzin przed inauguracją Joe Bidena. Odchodzący przywódca Stanów Zjednoczonych na pokładzie śmigłowca Marine One udaje się do bazy wojskowej Joint Base Andrews, skąd – po raz ostatni na pokładzie Air Force One, poleci na Florydę.

Donald Trump ułaskawił 73 osoby

Ostatniej nocy swojej prezydentury Donald Trump podjął decyzję o ułaskawieniu 73 osób – wśród nich jest m.in. były główny doradca w Białym Domu...

zobacz więcej

Joe Biden zostanie dziś oficjalnie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ceremonia zaprzysiężenia 46. przywódcy USA odbędzie się w południe czasu lokalnego na stopniach Kapitolu. Stanowisko wiceprezydenta obejmie pierwsza w historii kobieta - Kamala Harris.

Po złożeniu (o 18:00 czasu polskiego) przez Joe Bidena przysięgi na wierność Konstytucji nowy prezydent wygłosi przemówienie do Amerykanów. Następnie wraz z wiceprezydent Kamalą Harris weźmie udział w uroczystej odprawie wszystkich rodzajów wojsk, po czym uda się na cmentarz Arlington, aby złożyć wieńce przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Następnie pary prezydencka i wiceprezydencka przejadą do Białego Domu. Joe Biden podpisze tam pierwsze rozporządzenia i wręczy nominacje. Po okolicznościowym koncercie pary prezydencka i wiceprezydencka pojawią się na południowym balkonie Białego Domu.


Czytaj także: Inauguracja prezydentury Joego Bidena – wydanie specjalne i relacja na portalu tvp.info

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej