RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obostrzenia epidemiczne. Premier Morawiecki podał nową datę

Chcemy poczekać do końca tego tygodnia i do początku przyszłego, aby przedstawić, jak będzie wygadało funkcjonowanie branż od 1 lutego – powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o obostrzenia epidemiczne.

220 mln zł wsparcia. Premier przedstawił program dla psychiatrii dziecięcej

Program wsparcia psychiatrii dziecięcej przedstawili na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier Morawiecki o kwestię obostrzeń został zapytany na konferencji prasowej w KPRM. Szef rządu stwierdził, że sprawa obostrzeń podlega bieżącej analizie.

– Patrzymy na to, co dzieje się w krajach ościennych. Wczoraj miałem możliwość zapoznania się z porównawczą tabelą różnego rodzaju obostrzeń. W wielu krajach nas otaczających i w zachodniej Europie te restrykcje są coraz większe, coraz ostrzejsze – wskazał.

Jako przykład podał Francję, gdzie wprowadzona została godzina policyjna „obejmująca 12 godzin doby”. – To daleko posunięte ograniczenie możliwości przemieszczania się, kontaktów społecznych. Specjaliści w Europie zachodniej widzą już teraz działanie trzeciej fali i tego zmutowanego koronawirusa – powiedział.

Jak zaznaczył szef rządu, „nie możemy tego lekceważyć, mimo iż u nas sytuacja wygląda na nieco bardziej stabilną”. – Choć poziom zgonów nie daje spokoju. Chcemy poczekać do końca tego tygodnia i do początku przyszłego, aby przedstawić, jak będzie wygadało funkcjonowanie branż od 1 lutego – przekazał.

Na koniec stwierdził, że rząd nie wyklucza wprowadzenia pewnych zmian w reżimie sanitarnym. – Ale dziś jest za wcześnie, by coś takiego obiecać – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej