RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pfizer opracował plan zwiększenia produkcji szczepionek w Europie

Pfizer przekazał, że firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw fot. Juancho Torres/Anadolu Agency via Getty Images)
Pfizer przekazał, że firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw fot. Juancho Torres/Anadolu Agency via Getty Images)

Pfizer i BioNTech opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych w Europie i dostarczenie znacznie większej liczby dawek szczepionki w drugim kwartale tego roku – oświadczyła firma.

Pełnomocnik ds. szczepień: jutro dotrze mniej szczepionek Pfizera

Około 180 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 od firmy Pfizer dotrze w poniedziałek do Polski - poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak wyjaśniono, aby to osiągnąć, konieczne są teraz modyfikacje procesów produkcyjnych. Firma przypomina, że z tej przyczyny w tym tygodniu nastąpiło przejściowe zmniejszenie dostaw z zakładu produkcyjnego w Puurs w Belgii.

„W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego  harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą w dniu 25 stycznia i od 15 lutego, co pozwoli zrealizować podjęte zobowiązania za pierwszy kwartał” – podał Pfizer.

Koncern przekazał, że firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw Komisję Europejską, państwa członkowskie UE oraz inne kraje, na które zmiany te będą miały wpływ. 

„Firmy Pfizer i BioNTech nieustannie pracują nad dalszym wsparciem programu szczepień na całym świecie, nie tylko rozszerzając własne moce produkcyjne, ale także pozyskując większą liczbę dostawców i producentów kontraktowych, po to, aby zwiększyć możliwości produkcyjne” – podkreślono w oświadczeniu.

źródło:

Zobacz więcej