RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przewodniczący klubu PiS w sejmiku dolnośląskim zatrzymany

Jacek B. (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
Jacek B. (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Jacek B., przewodniczący klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, został zatrzymany przez policję. Miał stosować przemoc wobec swojej rodziny. Jest w policyjnym areszcie. Polityk został zawieszony w prawach członka PiS.

Szef struktur Lewicy spowodował wypadek. Był kompletnie pijany

Robert Plech, powiatowy radny i szef Nowej Lewicy na Konecczyźnie, prowadził samochód po pijanemu i spowodował wypadek. Mężczyzna miał ponad dwa...

zobacz więcej

O sprawie poinformowała „Gazeta Wrocławska”. Mężczyznę zatrzymano w jego domu w Legnicy we wtorek późnym wieczorem.

36-latek miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny. Policjanci sporządzili niebieską kartę oraz odizolowali mężczyznę od rodziny. Został on prewencyjnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Obecnie ustalamy okoliczności zdarzenia – przekazała gazecie Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.

Gazeta twierdzi, że zatrzymany to Jacek B. Jest on szefem klubu PiS w Sejmiku Dolnośląskim. W przeszłości B. pełnił też funkcję radnego w Legnicy.

– Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii szefa klubu PiS w sejmiku dolnośląskim Jacka B. – poinformował szef komitetu wykonawczego ugrupowania Krzysztof Sobolewski. Jak dodał, jego sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny partyjnej.

źródło:
Zobacz więcej