RAPORT

Pogarda

Inauguracja prezydentury Joego Bidena – wydanie specjalne i relacja na portalu tvp.info

Najnowsze

Popularne

O godz. 17.15 rusza ceremonia zaprzysiężenia 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena. Tradycyjnie uroczystość będzie miała miejsce na schodach do Kapitolu. Jaki będzie jej przebieg i gdzie oglądać inaugurację nowego przywódcy Stanów Zjednoczonych? Zapraszamy na relację portalu tvp.info. Uroczystość będzie transmitowana także w TVP Info – wydanie specjalne rozpocznie się o godz. 16:15.

Trump wygłosił pożegnalne przemówienie. Wspomniał Warszawę

W tym tygodniu zainaugurujemy nową administrację i modlimy się o jej sukces w utrzymywaniu Ameryki bezpiecznej i dostatniej – oświadczył w...

zobacz więcej

Na uroczystości zabraknie ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, który wraz z żoną Melanią Trump opuści Biały Dom o godz. 14 czasu polskiego.

Chwilę później najważniejszy dzień w politycznej karierze rozpoczną Joe Biden i Kamala Harris, którzy około 14:45 wezmą udział w nabożeństwie w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie. Niecałe dwie godziny później przybędą pod Kongres, gdzie ok. godz. 17:15 czasu polskiego rozpocznie się ceremonia zaprzysiężenia.

Zobacz także: Lady Gaga, Jennifer Lopez i Tom Hanks uświetnią inaugurację Bidena

Zgodnie z tradycją, około południa (godz. 18 w Polsce) prezes Sądu Najwyższego John Roberts przyjmie prezydencką przysięgę. Joe Biden złoży ją, kładąc dłoń na trzymaną przez swoją małżonkę Jill Biden 127-letnią Biblię, która od pokoleń należy do jego rodziny.

To jednak tylko część inauguracyjnych uroczystości, które zakończą się późną nocą czasu polskiego. Tuż przed północą Biden i Harris skierują się do Białego Domu, gdzie mają podpisać pierwsze rozporządzenia wykonawcze.

Transmisja inauguracji 46. prezydenta USA


Przebieg uroczystości na Kapitolu będzie relacjonowany na portalu tvp.info. Nie zabraknie także komentarzy ekspertów, którzy zaprzysiężenie prezydenta Stanów Zjednoczonych będą komentować w TVP Info.

Transmisja uroczystości w TVP Infojuż o godz. 16.15; będzie to wydanie specjalne poświęcone wydarzeniom w USA.

Joe Biden – pół wieku w polityce


Dla 78-letniego Joego Bidena prezydentura jest ukoronowaniem politycznej kariery, której poświęcił przeszło 50 lat życia.

Sylwetkę Bidena szerzej opisywaliśmy przy okazji wyborów prezydenckich w listopadzie 2020 r.

Zobacz więcej: Joe Biden – pół wieku w wielkiej polityce

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej