RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tarcza Finansowa 2.0. Premier: Polska gospodarka znów pozytywnie zaskoczy świat

Tarcza Finansowa 2.0 PFR. Co umożliwia? (fot. Adam Guz/KPRM)
Tarcza Finansowa 2.0 PFR. Co umożliwia? (fot. Adam Guz/KPRM)

Tarcza Finansowa Polski Fundusz Rozwoju 2.0 to element odbudowy naszego potencjału gospodarczego i nadzieja na szybki powrót do wzrostu po pandemii – napisał premier Mateusz Morawiecki.

Raport Ministerstwa Zdrowia. Ile dziś zakażeń?

Koronawirus w Polsce. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6919 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że...

zobacz więcej

Do wpisu na Facebooku premier dołączył ilustrację, w której podkreślił, że „jesteśmy w trudnym momencie i nadal musimy przestrzegać obostrzeń”. „Ale dzięki rozwijającemu się programowi szczepień i kolejnym programom wsparcia wierzę, że razem przetrwamy ten ciężki okres” – stwierdził Morawiecki.

„Mam nadzieję, że najpóźniej za 3-4 miesiące wrócimy do dynamicznej odbudowy potencjału ekonomicznego, a Polska gospodarka znów pozytywnie zaskoczy świat” – zaznaczył szef rządu.

Tarcza Finansowa 2.0 PFR umożliwia mikro, małym i średnim firmom przyznanie subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane. Chodzi o branże, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19. Finansowanie w ramach programu jest udzielane od 15 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Tarcza Finansowa Polski Fundusz Rozwoju 2.0 to element odbudowy naszego potencjału gospodarczego i nadzieja na szybki powrót do wzrostu po pandemii. ��������

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 20 stycznia 2021

źródło:
Zobacz więcej