RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Namawiał do oblania kwasem prokuratorki. Jest wyrok

To jeden z podejrzanych w śledztwie dotyczącym obrotu granulatem złota (fot. PAP/Art Service)
To jeden z podejrzanych w śledztwie dotyczącym obrotu granulatem złota (fot. PAP/Art Service)

Najnowsze

Popularne

Na rok i osiem miesięcy więzienia skazał wrocławski sąd Andrzeja N., oskarżonego o próbę podżegania do pobicia lub oblania kwasem prokurator prowadzącej śledztwo, w którym mężczyzna jest jednym z podejrzanych. Śledztwo dotyczy obrotu granulatem złota. Wyrok jest prawomocny.

Złodzieje upatrzyli sobie katalizatory

Trzech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie oraz wycięcie katalizatorów zatrzymali policjanci z warszawskiego Targówka – przekazała mł. asp. Irmina...

zobacz więcej

Wrocławski sąd utrzymał w mocy wyrok z pierwszej instancji, który zapadł w marcu 2020 r. – poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Sąd uznał winnym N. tego, że próbował on namawiać Andrzeja W. do użycia przemocy wobec prokuratur z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. N. miał zdaniem sądu próbować namawiać do pobicia, potrącenia samochodem lub oblania kwasem wrocławskiej prokurator. W ten sposób chciał zmusić ją do odstąpienia od czynności śledczych w postępowaniu, w którym N. jest jednym z oskarżonych.

Zobacz także: Zabił 13-letnią Patrycję dzień przed 15. urodzinami. Nie będzie ukarany 

Za ten czyn sąd wymierzył N. karę roku i ośmiu miesięcy więzienia. Utrzymał tym samym wyrok sądu pierwszej instancji. Orzeczenie jest prawomocne.

W marcu podczas procesu w pierwszej instancji sąd uznał za wiarygodne zeznania kluczowych świadków w tej sprawie – Dariusa Dz. i Andrzeja W. Sąd podkreślał, że istotną postacią w tej sprawie był również B.; nie został on jednak przesłuchany, bo zmarł w maju 2016 r.

Zwłoki w Chatce pod Śnieżnikiem. To były siatkarz

W niedzielę nad ranem w Chatce pod Śnieżnikiem odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Jak się okazało, to były siatkarz Roman Gulczyński. Po...

zobacz więcej

Andrzej N., Andrzej W. i B. mają postawione zarzuty w śledztwie dotyczącym obrotu granulatem złota, które prowadzi wrocławska prokuratura. Zdaniem sądu N. miał próbować podżegać do użycia przemocy wobec prokurator podczas dwóch spotkań, w których uczestniczyli W. oraz B.

Śledztwo przewijające się w akcie oskarżenia dotyczy nieprawidłowości przy handlu złotem. Chodzi o zorganizowaną grupę przestępczą, której działalność w latach 2011-12 mogła narazić Skarb Państwa na straty ponad 127 mln zł z tytułu niezapłaconego podatku VAT.

Grupa przestępcza miała kupować za granicą złoto inwestycyjne, co jest zwolnione z podatku VAT, a następnie przerabiać je na granulat, którego sprzedaż w kraju obłożona jest 23-procentową stawką podatku.

W 2019 r. media podały informację, że prokurator delegowany do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wydał decyzję o zwróceniu podejrzanemu w sprawie obrotu granulatem złota ponad 100 kg tego kruszcu. Prokurator został zawieszony w czynnościach – wynikała z doniesień medialnych

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej