RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciał ukraść ukradzione auto. Trafił do aresztu

Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w policyjnej celi (fot. Policja)
Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w policyjnej celi (fot. Policja)

26-latek chciał ukraść auto, ale wpadł w ręce policjantów. Jak się okazało, ten samochód był wcześniej ukradziony w Niemczech – przekazała rzeczniczka policji z warszawskiego Bemowa komisarz Marta Sulowska. Zatrzymany przez policję mężczyzna to recydywista. Trafił do aresztu.

Policjanci odzyskali auto zanim właściciel odkrył jego kradzież

Policjanci z grupy „Skorpion” północnopraskiej komendy odzyskali mazdę ukradzioną na warszawskiej Woli, zanim właściciel odkrył jej zniknięcie....

zobacz więcej

Rzeczniczka poinformowała, że sprawca został zatrzymany, gdy zamierzał wsiąść do auta. – Kiedy zorientował się, że jest obserwowany przez policjantów, podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Po chwili 26-latek był już w ich rękach – powiedziała policjantka.

Wskazała, że w chwili zatrzymania mężczyzna miał założone lateksowe rękawiczki, a przy sobie plik kluczy oraz łamak. – Tłumaczył jednak, że przyszedł tylko pobiegać – zaznaczyła kom. Sulowska. Pojazd, który próbował ukraść, został wcześniej skradziony z Niemiec. 

Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w policyjnej celi. Miał już wcześniej konflikty z prawem. – Był zatrzymywany i notowany za różne przestępstwa. Trzykrotnie przebywał w zakładzie karnym, który ostatnio opuścił w październiku ubiegłego roku – powiedziała Sulkowska.

– Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – dodała.

źródło:

Zobacz więcej