RAPORT

Pogarda

Donald Trump ułaskawił 73 osoby

Steve Bannon (z lewej) to jedna z osób ułaskawionych przez Donalda Trumpa (fot. Drew Angerer/Getty Images)
Steve Bannon (z lewej) to jedna z osób ułaskawionych przez Donalda Trumpa (fot. Drew Angerer/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ostatniej nocy swojej prezydentury Donald Trump podjął decyzję o ułaskawieniu 73 osób – wśród nich jest m.in. były główny doradca w Białym Domu Steve Bannon. Kolejnym 70 osobom prezydent USA złagodził wyrok. Wbrew medialnym spekulacjom na liście osób objętych prawem łaski nie znalazł się nikt z rodziny ustępującej głowy państwa ani sam Donald Trump.

Pence nie weźmie udziału w pożegnaniu Trumpa

Wiceprezydent USA Mike Pence nie weźmie udziału w pożegnaniu prezydenta Donalda Trumpa w bazie wojskowej pod Waszyngtonem. Logistycznie ma to być...

zobacz więcej

„Pan Bannon był ważnym liderem ruchu konserwatywnego i jest znany ze swojej politycznej przenikliwości” – przekazano w oświadczeniu Białego Domu. Były doradca i twórca portalu Breibart został oskarżony o defraudację publicznych pieniędzy. Po odejściu z administracji Trumpa Steve Bannon wielokrotnie krytykował prezydenta USA.

Ułaskawieni przez Donalda Trumpa


Wśród ułaskawionych jest także wspierający republikańskie zbiórki funduszy Elliot Broidy, który przyznał się do nielegalnego lobbowania na rzecz malezyjskiego biznesmena.

Są również inne głośne nazwiska: Dwayne Michael Carter Jr. Czy Bill K. Kapri – raperzy znani pod pseudonimami Lil Wayne oraz Kodak Black. Pierwszy z nich był skazany za nielegalne posiadanie broni, drugi – fałszerstwo w dokumentach. Prawem łaski prezydenta USA został objęty także były burmistrz Detroit Kwame Kilpatrick, któremu o 7 lat złagodzono wyrok, jaki usłyszał za ściąganie haraczy i korupcję.

Zobacz także: Donald Trump w pożegnalnym wystąpieniu wspomniał Warszawę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej