RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żona Nowaka z zarzutami. Kim jest „bogini w ciele dentystki”?

Żona byłego ministra transportu Sławomira Nowaka usłyszała zarzuty karne. Monika N. jest podejrzana o fałszowanie dokumentów. Kim jest „bogini w ciele dentystki”?

Afera Sławomira Nowaka. CBA zatrzymało kolejne osoby

CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymało trzy kolejne osoby w śledztwie dotyczącym byłego ministra transportu Sławomira Nowaka...

zobacz więcej

O sprawie jako pierwsza poinformowała „Gazeta Polska”. Portal tvp.info z pytaniami dotyczącymi tej sprawy zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Rzeczniczka tej prokuratury prok. Aleksandra Skrzyniarz potwierdza nam, że Monika N. usłyszała zarzuty na początku stycznia tego roku.

– Usłyszała zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Nie przyznała się i odmówiła złożenia wyjaśnień – poinformowała nas Skrzyniarz.

„GP” twierdzi, że według śledczych żona Nowaka miała w ten sposób pomagać mężowi w ukrywaniu majątku pochodzącego z korupcji.

Kim jest Monika N.?


Monika N. od lat prowadzi gabinet dentystyczny w Gdańsku. Kilka lat temu lokalne media okrzyknęły ją „boginią w ciele dentystki”. Była znana z tego, że zaciekle broniła swojego męża podczas tzw. afery zegarkowej.

Przypomnijmy, były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Sławomir Nowak został zatrzymany w końcu lipca w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Nowak usłyszał zarzut kierowania w okresie od października 2016 r. do września 2019 r. zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z korupcji. Były polityk jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy. W efekcie tych przestępstw miał uzyskać 1,3 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej