RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

List premiera Morawieckiego do szefowej KE. Chce wyjaśnień w sprawie szczepionek

Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Komisji Europejskiej o interwencję w sprawie zmniejszonych dostaw szczepionek przeciw koronawirusowi firm Pfizer i BioNTech. Szef polskiego rządu chce szczegółowych informacji na ten temat.

Każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę szczepionki, otrzyma też drugą [WIDEO]

Rząd przyjął strategię opartą na bezpieczeństwie pacjentów, dzięki której każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19, ma gwarancję,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała list, który premier wysłał do przewodniczących Komisji i Rady Europejskiej. Kopie listu otrzymały także unijne stolice.

Szef polskiego rządu oczekuje, że Komisja zwróci się do koncernu o informacje dotyczące planowanych działań i ich konsekwencji dla dostępności szczepionek i dostaw.

„Chodzi o to, by zapewnić przejrzystość i przewidywalność procesu szczepień” - podkreślił Mateusz Morawiecki. Napisał, że Polska oczekuje w pierwszym kwartale sześciu milionów dawek szczepionek Pfizer i BioNTech oraz Moderny.

Premier dodał, że zmniejszenie dostaw przez niemiecko-amerykański koncern wymusiło wprowadzenie zmian w polskim programie szczepień.

źródło:
Zobacz więcej