RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liam Neeson chce zakończyć pracę w filmach akcji

Najnowszy film z udziałem Neesona to „The Marksman” (fot. Carlos R.Alvarez/WireImage)
Najnowszy film z udziałem Neesona to „The Marksman” (fot. Carlos R.Alvarez/WireImage)

Północnoirlandzki aktor zapowiada, że po wywiązaniu się ze wszystkich zobowiązań zawodowych przejdzie na emeryturę. Chce zrezygnować z kina akcji, zapowiada jednak udział w jeszcze kilku filmach w tym roku.

Bar wywiesił informację, że Liam Neeson je u nich za darmo. Aktor postanowił skorzystać

„Liam Neeson je u nas za darmo” – taki napis umieściła przed wejściem jedna z restauracji w kanadyjskim Vancouver, na wieść, że słynny aktor jest w...

zobacz więcej

Od kiedy w 2008 r. Liam Neeson wystąpił w „Uprowadzonej”, aktor przeżywa renesans kariery, grając w kolejnych filmach spod znaku kina akcji. Co ciekawe, produkcja pt. „Tożsamość” z 2011 roku, w której Liam Neeson kreuje profesora botaniki okradzionego z tożsamości, jest obecnie jednym z najczęściej oglądanych filmów na Netfliksie. Jednak jego portfolio ról, jako ostatniego sprawiedliwego, który w pojedynkę walczy z rozmaitymi bandytami, wzbogaci się co najwyżej jeszcze o kilka pozycji. Ma to związek z jego wiekiem.

„Mam 68 lat. A w tym roku skończę 69. Jest jeszcze kilka filmów, które zrobię w tym roku, jeśli pandemia nie pokrzyżuje tych planów. Na tym poprzestanę” – powiedział Neeson portalowi Enterainment Tonight. Granie w filmach akcji daje mu pewną osobliwą przyjemność. – Uwielbiam to robić. Uwielbiam bić facetów o połowę młodszych ode mnie – mówi aktor.

Być może rozbrat z rolami wymagającymi dużej sprawności fizycznej nie będzie u niego ostateczny. Niedawno wyznał, że nie miałby nic przeciwko temu, by powtórzyć rolę Qui-Gona Jinna, mentora Obi-Wana Kenobiego w kolejnej części sagi „Gwiezdnych wojen”. 

Najnowszy film z udziałem Neesona to „The Marksman”, który wszedł do amerykańskich kin 15 stycznia. Gwiazdor wcielił się w ranczera z Arizony, który przypadkiem staje się jedyną osobą mogącą uratować meksykańskiego chłopca od śmierci z rąk kartelu narkotykowego. Neeson śmiał się, gdy dowiedział, że aktor, który grał jego przeciwnika i któremu spuścił baty, miał zaledwie 25 lat, czyli tyle co jego starszy syn.

źródło:

Zobacz więcej