RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odpracowuje szczepienie poza kolejnością. Była tenisistka przyznała, że to był błąd

Cibulkova propozycję wolontariatu otrzymała od ministerstwa zdrowia (fot. A.Bello/Getty Images, FB/Dominika Cibulkova)
Cibulkova propozycję wolontariatu otrzymała od ministerstwa zdrowia (fot. A.Bello/Getty Images, FB/Dominika Cibulkova)

Była czołowa światowa tenisistka Dominika Cibulkova pomagała we wtorek w Bratysławie przy testach na obecność koronawirusa. Wcześniej Słowaczka poddała się szczepieniu poza kolejnością. Ubrana w pełny strój ochronny przez kilka godzin wypełniała druki i sprawdzała dokumenty.

Pazura o szczepieniu poza kolejnością: Z inicjatywy WUM otrzymałem taką propozycję

Z inicjatywy WUM otrzymałem taką propozycję 29 (grudnia) i zostałem wyznaczony na szczepienie na 30 grudnia – powiedział Radosław Pazura w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Cibulkova propozycję pracy w ramach wolontariatu otrzymała od ministerstwa zdrowia po tym, jak wyszło na jaw, że razem z mężem zaszczepili się poza kolejnością przeciwko COVID-19. Była tenisistka przeprosiła Słowaków i postanowiła odpracować swój błąd.

„Bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Jeżeli popełni się błąd, to trzeba się z nim zmierzyć i dlatego postanowiłam przyjąć propozycję ministerstwa, żeby chociaż w ten sposób pomóc pracownikom służby zdrowia” – oznajmiła Cibulkova. 

W punkcie pobrań musiała mieć na sobie cały strój ochronny – dwie pary rękawiczek, kombinezon z kapturem, maseczkę i przyłbicę. Pracę skończyła po czterech godzinach. Nie odpowiedziała na pytanie dziennikarzy, czy będzie kontynuować wolontariat. Podkreśliła, że dla niej najważniejszy jest półroczny syn Jakub, którego musi karmić i dalszą pomoc medykom uzależnia od potrzeb dziecka.

"Šport ma naučil, že keď sa urobí nejaká chyba, treba sa jej postaviť čelom. Práve preto som prijala výzvu ministerstva zdravotníctva, aby som aspoň takto podporila zdravotníkov," D.C

Pubblicato da Dominika Cibulkova su Martedì 19 gennaio 2021

źródło:

Zobacz więcej