RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dorota Kania ujawnia wyniki śledztwa na temat przeszłości ambasadora w Moskwie

Dziennikarka prześledziła karierę ambasadora po 1990 roku (fot. arch.PAP/AzerTAc)
Dziennikarka prześledziła karierę ambasadora po 1990 roku (fot. arch.PAP/AzerTAc)

Wraz z początkiem stycznia nowym ambasadorem w Moskwie został Krzysztof Krajewski. „To człowiek, który swoją karierę zaczynał w wydziale zagranicznym komunistycznego Związku Studentów Polskich, PZPR oraz w biurze rzecznika prasowego rządu PRL – był sekretarzem Jerzego Urbana. Karierę w dyplomacji zaczął po dojściu SLD do władzy w 1993 roku – pisze dziennikarka Dorota Kania, która zainteresowała się przeszłością ambasadora.

Kania o Amber Gold: Gdyby nie dziennikarze, afera byłaby mniej nagłośniona

– Jeżeli Marcin P. założył Amber Gold w więzieniu, to już wtedy uznano, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Jego żona, która była...

zobacz więcej

– Tematem zainteresowałam się w związku z tym, że była zgoda na tę nominację i pani wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oprotestowała tę kandydaturę. W związku z tym zainteresowałam się tą postacią – mówi portalowi tvp.info Dorota Kania. Małgorzata Gosiewska miała bowiem szereg zastrzeżeń dotyczących kariery Krzysztofa Krajewskiego w MSZ.

Z ogólnodostępnych biogramów nowego ambasadora, które prześledziła dziennikarka, można dowiedzieć się m.in. o jego karierze przed 1989 rokiem. Informacje na ten temat znajdują się bowiem w aktach Instytutu Pamięci Narodowej, do którego trafiły dokumenty wytworzone przez komunistyczną bezpiekę.

– Prześwieciłam również jego karierę po 90. roku – dodała dziennikarka w rozmowie z naszym portalem.

TV Republika zapowiada prezentację wyników śledztwa na temat przeszłości obecnego ambasadora Moskwie.


Czytaj także: Szczepienia nie tylko dla celebrytów? „Uprzywilejowany prezes znanej sieci i jego 21-letni syn”

źródło:
Zobacz więcej