RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fakty TVN muszą zamieścić sprostowanie. Resort sprawiedliwości wygrał proces

Sprostowanie ma zostać wyemitowane do 22 stycznia w głównym wydaniu „Faktów” (fot. Shutterstock/Sharaf Maksumov)
Sprostowanie ma zostać wyemitowane do 22 stycznia w głównym wydaniu „Faktów” (fot. Shutterstock/Sharaf Maksumov)

Fakty TVN muszą zamieścić sprostowanie informacji dotyczącej zapowiedzi pozwu przeciwko prawnikom Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy opublikowali w 2019 r. niezgodne z prawdą stanowisko odnoszące się do reformy prawa karnego – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Sprostowanie kłamstwa w TVN. Przypisali wicepremierowi skandaliczne słowa

Stacja TVN24 w poniedziałek późnym wieczorem wyemitowała sprostowanie, dotyczące rzekomych słów wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego....

zobacz więcej

13 stycznia 2021 r. przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie resort wygrał prawomocnie proces w tej sprawie wytoczony redaktorowi naczelnemu stacji TVN.

Sąd Apelacyjny oddalił apelację TVN w sprawie o nakazanie publikacji sprostowania. Nakazał redaktorowi naczelnemu w terminie do 22 stycznia 2021 roku wyemitować w wydaniu „Faktów” o godzinie 19:00 sprostowanie o następującej treści:

„Nieścisła jest informacja podana w wydaniu »Faktów« z dnia 15 czerwca 2019 r., jakoby urzędnicy chcieli »posadzić« prawników Uniwersytetu Jagiellońskiego na »ławie oskarżonych«. Ministerstwo Sprawiedliwości rozważało jedynie wniesienie przeciwko autorom opinii powództwa cywilnego. Skarb Państwa - Minister Sprawiedliwości”.

„Przypominamy redaktorom TVN, że termin ława oskarżonych odnosi się do procesu karnego, którego Ministerstwo nigdy nie zamierzało inicjować” – zwrócił uwagę resort w opublikowanym komunikacie

Jak poinformowało ministerstwo, Sąd Apelacyjny zasądził od TVN zwrot kosztów postępowania w dwóch instancjach oraz nakazał pobranie opłaty od pozwu i apelacji.

źródło:

Zobacz więcej