RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wojna z wymiarem sprawiedliwości? Uchyliły decyzję komisji weryfikacyjnej [WIDEO]

Dwie sędzie, które orzekały ws. uchylenia decyzji komisji weryfikacyjnej dot. kamienicy przy Noakowskiego 16 – Anna Wesołowska i Gabriela Nowak – od pięciu lat toczą wojnę z wymiarem sprawiedliwości – wynika z ustaleń portalu wPolityce.pl. Pierwsza z nich należy do stowarzyszenia „Themis”, którego szefową jest sędzia Beata Morawiec. Druga jest natomiast członkinią stowarzyszenia „Iustitia”, którego prezes apelował swego czasu do instytucji europejskich o interwencję ws. polskiego sądownictwa.

Sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. Emilii Plater 14

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Emilii Plater 14, która uznała, że...

zobacz więcej

Jak czytamy w portalu, Anna Wesołowska należy do stowarzyszenia sędziów „Themis” od 2014 r., a od 2016 r. – do „Iustitii”, która od tego czasu „włączyła się w polityczną walkę z rządem Zjednoczonej Prawicy”. Do „Iustitii” należy także sędzia Gabriela Nowak.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w sprawie nieruchomości przy Noakowskiego 16. Jednym z beneficjentów reprywatyzacji tej kamienicy był Andrzej Waltz, mąż byłej prezydent stolicy Gronkiewicz-Waltz.

Sprawę skomentował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Sędziowie WSA w Warszawie: Anna Wesołowska, Iwona Kosińska i Gabriela Nowak za zamkniętymi drzwiami, bez słowa uzasadnienia, po cichu uznały, że należy uchylić decyzje komisji weryfikacyjnej w sprawie Noakowskiego 16” – napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej