RAPORT

Pogarda

Zapowiada się kolejna mroźna noc. IMGW ostrzega

Na północy kraju temperatura może spaść nawet do -18 st. C (fot. PAP/D.Delmanowicz)
Na północy kraju temperatura może spaść nawet do -18 st. C (fot. PAP/D.Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Kolejna mroźna noc na północy kraju, temperatura może spaść tam nawet do -18 st. C. Na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim będzie intensywnie padać śnieg. W niemal całym kraju na śliskie drogi uważać muszą kierowcy.

IMGW apeluje. „Dbajmy o zwierzęta w czasie mrozów”

Od kilku dni w Polsce utrzymują się bardzo niskie temperatury, w niektórych miejscach sięgające nawet –30 st. Takie warunki są niebezpieczne dla...

zobacz więcej

Najbliższej nocy silnego mrozu muszą się już spodziewać tylko mieszkańcy woj. podlaskiego oraz wschodnich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Tam temperatura może spaść aż do -18 st. C. Będzie też wiać. Z prognoz IMGW wynika, że należy spodziewać się wiatru o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

Tej nocy będzie intensywnie padać śnieg, ale tylko na Pomorzu oraz w województwie kujawsko-pomorskim. Lokalnie może spaść nawet 20 cm śniegu. Będzie również ślisko. Kierowcy muszą szczególnie uważać w nocy z wtorku na sobotę w niemal całym kraju. Wyjątkiem będzie Wielkopolska, Dolny Śląsk oraz zachodnia część woj. zachodniopomorskiego. IMGW prognozuje tam słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki, które będą powodowały gołoledź.

A jak będzie w ciągu dnia?


W środę w ciągu dnia będzie już cieplej . – Front, który przynosi nam ciepłe powietrze, przemieści się na wschód i w zasadzie cały kraj znajdzie się w cieplejszej masie powietrza. Ujemna temperatura jedynie na północnym wschodzie. W Suwałkach temperatura może wynieść ok. -1 st. Na pozostałym obszarze kraju 0 st. i powyżej 0 st. Najcieplej na zachodzie kraju - nawet do 5 st. – powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Czytaj także: Nagła zmiana pogody. Mroźna „bestia” odpuści, ale efekty będą niebezpieczne

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej