RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Transpłciowa kobieta w gabinecie Bidena

Dr Rachel Levine nominowana przez Joe Bidena na stanowisko asystenta sekretarza zdrowia (fot. REUTERS/Daniel Shanken)
Dr Rachel Levine nominowana przez Joe Bidena na stanowisko asystenta sekretarza zdrowia (fot. REUTERS/Daniel Shanken)

Prezydent elekt USA Joe Biden przedstawił nominację transpłciowej kobiety dr Rachel Levine na stanowisko asystenta sekretarza zdrowia. Jeśli tę kandydaturę zaakceptuje Senat Stanów Zjednoczonych, sekretarz zdrowia z Pensylwanii będzie pierwszą osobą transpłciową, która obejmie stanowisko urzędnika federalnego.

Joe Biden na ostrym kursie przeciwko obrońcom życia

Kolejne kontrowersje wokół obsady przyszłego gabinetu Joe Bidena. Zdaniem amerykańskich obrońców życia, kandydat zgłoszony przez Demokratę na...

zobacz więcej

– Jest ona historyczną kandydatką z wysokimi kwalifikacjami, która pomoże prowadzić działania administracji zdrowia – powiedział Joe Biden, odnosząc się do nominacji transpłciowej kobiety  na stanowisko asystentki amerykańskiego sekretarza zdrowia.

Dr Rachel Levine otrzymała poparcie większości senatorów republikańskich z Pensylwanii. 64-letnia pediatra i b.lekarz generalny w tym stanie USA może zostać jedną z nielicznych transpłciowych osób pełniących w USA funkcje – objęte w drodze nominacji lub przez wybory.

Transpłciowa kobieta
 miałaby pracować w gabinecie Joe Bidena wraz z nominowanym na sekretarza zdrowia i opieki społecznej Xavierem Becerra, który jest prokuratorem generalnym Kalifornii.

Zobacz także: Leki hormonalne na zmianę płci dla transseksualistów we Włoszech.


Dr Levine jest autorką artykułów m.in. na temat medycznej marihuany, zaburzeń odżywiania czy kwestii medycznych dotyczących społeczności LGBT+.

źródło:
Zobacz więcej