RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

LOT zawiesza od 25 stycznia niektóre rejsy z Warszawy

Osoby przylatujące do 31 stycznia z zagranicy muszą przejść kwarantannę (fot. Jaap Arriens/Nur/Getty Images)
Osoby przylatujące do 31 stycznia z zagranicy muszą przejść kwarantannę (fot. Jaap Arriens/Nur/Getty Images)

Od 25 stycznia do 28 lutego PLL LOT zawiesza rejsy z Warszawy do Duesseldorfu, Luksemburga, Mediolanu, Wiednia. Powodem są przedłużające się obostrzenia w wielu krajach z powodu koronawirusa.

Trump zapowiada zniesienie restrykcji na przyjazdy z Europy. Biden chce ich utrzymania

Nowa administracja utrzyma restrykcje na przyjazdy ze Strefy Schengen, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii – poinformowała Jen Psaki, która od...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

LOT podjął decyzję o całkowitym tymczasowym zawieszeniu połączeń do Duesseldorfu, Luksemburga, Mediolanu i Wiednia na pięć tygodni (w okresie od 25 stycznia do 28 lutego br.), a także połączeń krajowych do Katowic i Poznania (od 1 lutego na okres 4 tygodni) – przekazał LOT w komunikacie przesłanym we wtorek PAP.

Ograniczenie liczby połączeń


Ponadto w styczniu i lutym dalsze ograniczenia liczby połączeń obejmą trasy z Warszawy do Wilna (z 11 do 7 tygodniowo), Zurichu (z 8 do 5 rejsów tygodniowo), Sztokholmu (z 7 do 6 rejsów tygodniowo), Paryża, Amsterdamu i Kopenhagi (z 7 do 5 rejsów tygodniowo), Genewy i Bukaresztu (z 6 do 5 rejsów w tygodniu), Sofii (z 5 do 4 rejsów w tygodniu).

Rejsy z Warszawy na lotnisko Londyn-Heathrow od piątku 22 stycznia br. do 28 lutego br. będą wykonywane trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele.

„Początek Nowego Roku, nawet pomimo nieznacznego odbudowania ruchu pasażerskiego w czasie świąt to okres, w którym branża lotnicza dalej odnotowuje ogromne straty. Ze względu na przedłużające się obostrzenia w wielu krajach, a także nowe restrykcje nakładane na pasażerów, popyt na podróże lotnicze drastycznie spada” – tłumaczy LOT.

Oszust chciał latać za darmo, wylądował w więzieniu

Sąd w amerykańskim stanie Teksas skazał 32-letniego Hubbarda Bella za oszustwo. Mężczyzna podrobił identyfikatory pracowników linii lotniczej...

zobacz więcej

Obowiązkowa kwarantanna dla przylatujących do Polski


Narodowy przewoźnik podkreśla, że do 31 stycznia br. wszystkie osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę. Ponadto, ze wszystkich krajów, do których połączenia wykonuje LOT, tylko sześć nie wymaga od przylatujących Polaków okazania negatywnych wyników testu lub przejścia kwarantanny.

Od poniedziałku wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zamknięto także wszystkie „korytarze podróżne”, co oznacza, że nie ma już państw, z których można przyjeżdżać bez konieczności odbycia 10-dniowej kwarantanny.

LOT zapewnia, że o wszystkich wprowadzanych zmianach pasażerowie są informowani na bieżąco. „Pasażerom odwołanych rejsów oferujemy między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot. Mając na uwadze komfort pasażerów, wydłużyliśmy ważność wszystkich voucherów LOT-u, także dokumentów wystawionych pomiędzy marcem a październikiem ub. roku, do 24 miesięcy” – przekazał przewoźnik.

Czytaj także: Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Od czwartku zmiana 

źródło:

Zobacz więcej