RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ogromne portrety Bidena i Harris na Urzędzie Marszałkowskim. Internauci: To żałosne, kto za to zapłaci

Marszałek gratuluje Bidenowi (fot. UMWW)
Marszałek gratuluje Bidenowi (fot. UMWW)

Na fasadzie budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pojawiła się ekspozycja poświęcona prezydentowi-elektowi USA Joe Bidenowi i Kamali Harris. Portal tvp.info zwrócił się do placówki z pytaniem, co jest celem tej akcji. Ekspozycją jest wyraźnie zachwycony senator KO Marcin Bosacki, który zamieścił zdjęcie budynku z portretami amerykańskich polityków na Twitterze. Jego wpis wywołał falę komentarzy. Wielu internautów nie kryje zaskoczenia banerami, które pojawiły się na budynku.

Twitter usuwa zdjęcia Bidena z młodymi kobietami. Zaskakujące uzasadnienie

Coraz większe kontrowersje wokół cenzury w mediach społecznościowych. Serwis Twitter, powołując się na wewnętrzny regulamin, usunął wpis jednego z...

zobacz więcej

Ekspozycja pojawiła się w przeddzień zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA. Według informacji, którą otrzymaliśmy od urzędu, ma być ona prezentowana przez miesiąc. Oprócz wizerunków Harris i Bidena na ekspozycję składają się dwie flagi amerykańskie oraz życzenia: „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!”.

– Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – mówi z entuzjazmem marszałek województwa Marek Woźniak, którego ugrupowanie (PO), jest znane z wypowiedzi krytykujących Zjednoczoną Prawicę za rzekomą uległość wobec USA.

Jak wyjaśnia, „prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje”.

Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym – tłumaczy marszałek. 

– W Wielkopolsce bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju. Mam ogromną nadzieję, że prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu – dodaje.

Senator KO chwali ekspozycję


Ekspozycja wyraźnie przypadła do gustu senatorowi KO Marcinowi Bosackiemu.

„Drodzy Joe Bidenie i Kamalo Harris – jesteście naprawdę nadzieją ludzi kochających wolność na całym świecie!” – napisał na Twitterze, dołączając zdjęcie urzędu z portretami amerykańskich polityków. Wpis Bosackiego wywołał falę komentarzy. „Nie spodziewałem się czegoś takiego po panu. Przecież to żałosne”; „Poznań nie jest na razie kolonią amerykańską, niektórzy polscy urzędnicy wciąż o tym zapominają”; „Rozumiem entuzjazm po porażce Trumpa ale postarajmy się nie być w tym entuzjazmie żenujący”; Czytaj także: Zdobywczyni Grammy i Oscara zaśpiewa hymn na zaprzysiężeniu Bidena

źródło:
Zobacz więcej