RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

MRiPS ogłasza konkurs dla samorządów wspierających rodzinę

Ogłaszamy konkurs „Samorząd Pro Familia 2021” dla samorządów, które prowadzą politykę prorodzinną i chcą się podzielić swoim doświadczeniem – poinformowała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zgłoszenia w konkursie można składać do 31 marca.

Maląg: Użłobkowienie w Polsce od 2015 r. wzrosło dwukrotnie

Użłobkowienie w Polsce wzrosło dwukrotnie, z 12,4 proc. w 2015 r. do 25,5 proc. w 2020 r. – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Dodała, że...

zobacz więcej

Na konferencji prasowej we wtorek szefowa MRiPS Marlena Maląg ogłosiła konkurs dla samorządów „Pro Familia 2021”. Wskazała, że jego celem jest zaprezentowanie działań podejmowanych przez te samorządy, które prowadzą politykę prorodzinną i chcą się podzielić swoim doświadczeniem.

Minister poinformowała, że zgłoszenia w konkursie samorządy mogą składać do 31 marca. Samorządy będą mogły zgłaszać się same lub za pośrednictwem organizacji działających na ich terenie, wypełniając specjalną ankietę aplikacyjną.

– W ankiecie będzie można zdobyć maksymalnie 100 punktów. Na podstawie ankiet odbędzie się pierwsza selekcja samorządów. Następnie kapituła, której przewodniczyć będzie przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska wraz z czterema członkami Rady Rodziny, będzie tę ankietę oraz tzw. opisowe działania gminy oceniać i rekomendować do kolejnego etapu – wyjaśniła Maląg.

Zobacz także: Maląg: program Aktywni Plus dla seniorów z budżetem 40 mln zł [WIDEO]

Kierownictwo resortu rodziny spośród rekomendowanych samorządów wybierze gminy, które zostaną nagrodzone w konkursie. Zwycięzcy będą ogłoszeni w połowie maja.

źródło:

Zobacz więcej