RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pięcioraczki z Poznania mają już imiona. Zaskakująca informacja o porodzie

Pięcioraczki, które przyszły na świat w poznańskim szpitalu, mają już imiona – Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Lekarze poinformowali, że zarówno dzieci jak i szczęśliwa mama mają się dobrze. Poród trwał zaledwie 15 minut.

To pierwszy przypadek w Poznaniu od 14 lat. Urodziły się pięcioraczki

W Poznaniu urodziły się pięcioraczki. To cztery dziewczynki i chłopiec. Dzieci przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. Szpital nie informuje, jaki...

zobacz więcej

Pięcioraczki urodziły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Poprzednie dwa takie porody miały miejsce w klinice w lutym 2007 r. oraz w listopadzie 2006 r.

Jak przekazali medycy na konferencji prasowej, dzieci mają już nadane imiona: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Najmniejsza z całej piątki jest Anastazja, która waży zaledwie 700 gramów. Najcięższy jest chłopiec – niecałe 1200 gramów.

Cała piąta i 27-letnia mama są w dobrym stanie. Kobieta po porodzie – który trwał zaledwie 15 minut – popłakała się ze szczęścia. Jest mieszkanką Gniezna i wiadomo, że leczyła się na niepłodność, jednak do zapłodnienia doszło w sposób naturalny.

źródło:
Zobacz więcej