RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł KO o awariach w Warszawie: Są rury i pękają. No, Boże [WIDEO]

Jak jest rura to czasami pęka, no po prostu. Są rury i pękają – oznajmił poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński, komentując serię awarii w Warszawie. Politykowi przypomniano, że Joński był wiceprezesem łódzkiej spółki miejskiej Aquapark Fala, więc ma jakieś doświadczenie z rurami.

Wraca afera z żoną Jońskiego, którą zatrzymało CBA. W tle korupcja i kiełbasa

Dziennikarze „Wiadomości” przypomnieli sprawę, w której zarzuty usłyszała żona polityka SLD – dziś Koalicji Obywatelskiej – Dariusza Jońskiego....

zobacz więcej

Kilkadziesiąt budynków nie miało ciepłej wody i ogrzewania. Awarię naprawiała spółka Veolia Energia Warszawa S.A. We wtorek poinformowano, że ogrzewania nie będzie na Pradze oraz Mokotowie.

O warszawskich awariach dyskutowano w programie „Minęła 20” w TVP Info. Jednym z komentatorów był poseł KO Dariusz Joński, były rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak jest rura to czasami pęka, no po prostu. Są rury i pękają. Myślę, że w całej Polsce i Europie coś takiego ma miejsce, no, Boże. Chodzi o to, żeby takie rzeczy szybko faktycznie naprawiać, bo to jest chyba ważniejsze – powiedział Joński.

– Bo przecież nie tylko rury, ale czasem część ludzi ma problemy z prądem, akurat nie w Warszawie. Faktycznie, przy tych mrozach to trudno pozazdrościć osobom, które zostają bez wody albo prądu – skomentował.

Słowa posła Jońskiego były komentowane w sieci. Dziennikarz Marcin Makowski przypomniał, że polityk KO był wiceprezesem łódzkiej spółki miejskiej Aquapark Fala. „Na pewno zdobył wiele doświadczenia w dziedzinie wody i rur” – napisał Makowski.

Przypomnijmy, jak informował „Dziennik Łódzki”, Dariusz Joński został wybrany wiceprezesem łódzkiej spółki miejskiej Aquapark Fala dzięki rekomendacji prezydent miasta Hanny Zdanowskiej.

źródło:
Zobacz więcej