RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Próbował przemycić przez granicę ludzkie włosy

Pukle o różnych kolorach i długościach ważyły prawie 5 kg (fot. KAS)
Pukle o różnych kolorach i długościach ważyły prawie 5 kg (fot. KAS)

Przemyt prawie 5 kg włosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia. Ten niecodzienny towar próbował przewieźć przez przejście graniczne w Medyce kierowca ukraińskiego busa – powiedziała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Przemyt w pustej naczepie. Tajemnicę kryła podwójna podłoga

Prawie 9 tysięcy nielegalnych paczek papierosów wyciągnięto z podwójnej podłogi naczepy polskiego tira. Za kierownicą siedział 39-letni Białorusin....

zobacz więcej

Przemyt został ujawniony w czasie kontroli samochodu na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca stawił się do odprawy w Medyce, na kierunku wjazdowym do Polski.

Jak relacjonowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, podczas szczegółowej rewizji kabiny uwagę funkcjonariuszy zwróciły owinięte folią pakunki.

– Okazało się, że mają bardzo nietypową zawartość – ludzkie włosy. Pukle o różnych kolorach i długościach ważyły prawie 5 kg. Najdłuższe z nich miały nawet 80 cm długości – dodała Chabowska.

Wartość wykrytego towaru oszacowana została na ponad 17 tys. zł.

(fot. KAS)
(fot. KAS)

Wiózł między deskami nielegalne papierosy. Tym razem przemyt nie wypalił

Milion nielegalnych papierosów ukryto w specjalnych schowkach pomiędzy sosnowymi deskami. Transport jechał z Białorusi. Za kierownicą siedział...

zobacz więcej

Rzeczniczka rzeszowskiej IAS zaznaczyła, że 47-letni kierowca nie zgłosił do kontroli przewożonego towaru. – Nie uiścił także wymaganych należności przywozowych, które w tym przypadku wynosiły ponad 4 tys. zł – powiedziała.

Zobacz także: KAS wykryła karuzelę VAT-owską. Skarb Państwa odzyskał ponad 50 mln 


Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno–Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, zabezpieczona została kwota 1 tys. zł.

Jak podkreśliła Chabowska, to nie pierwsza w ostatnich miesiącach próba przemytu włosów na polsko–ukraińskiej granicy. Przypomniała, że we wrześniu funkcjonariusze KAS z Medyki przyłapali na przemycie podobnej ilości włosów 22–letniego Ukraińca.

źródło:

Zobacz więcej