RAPORT

Pogarda

Wczoraj pozowali uśmiechnięci, dziś się spierają. O co poszło Hołowni i Buremu?

Kontrowersyjna wypowiedź Jacka Burego w TVN24 (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Kontrowersyjna wypowiedź Jacka Burego w TVN24 (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

W poniedziałek Szymon Hołownia prezentował nowego senatora ruchu Polska 2050, a już we wtorek Jacek Bury wzbudził kontrowersje. Chodzi o wywiad w TVN24, w którym został zapytany o poglądy na temat programu 500 Plus. Teraz Hołownia odcina się od wypowiedzi swojego parlamentarzysty.

Szef Polski 2050 Szymona Hołowni: Nie podzielimy losu Nowoczesnej [WIDEO]

Szymon Hołownia nie wyklucza, że jego Polska 2050 pójdzie do wyborów parlamentarnych w szerszym bloku opozycji. Czy to oznacza, że może zostać...

zobacz więcej

Senator Jacek Bury, który opuścił klub Koalicji Obywatelskiej na rzecz współpracy z ruchem Szymona Hołowni, powiedział, że zmodyfikowałby program 500 Plus.

Senator Hołowni o 500 Plus


– Nie chciałbym, żeby 500 Plus zniechęcało do pracy. Moim zdaniem powinno ono zachęcać do pracy – stwierdził Bury.

Dopytany, czy odebrałby świadczenie niepracującym, odparł, że nie, ale zmodyfikowałby ten program. – Wprowadziłbym 500 Plus jako kwotę wolną od podatku – dodał.

Hołownia do wypowiedzi senatora odniósł się na Twitterze. Zaznaczył, że wypowiedź to osobista opinia jej autora, w żaden sposób nie jest elementem programu Polski 2050.

„Dodatkowo w mojej osobistej opinii nie ma w tej chwili potrzeby zmiany formuły programu 500+” – oświadczył Hołownia. Zobacz także: Hołownia o Sądzie Ostatecznym: Zwierzęta mnie będą sądzić; świnie, które zjadłem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej