RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie. Raport: najmniej zakażeń od ponad trzech miesięcy

Nowe dane o epidemii koronawirusa w Warszawie i na Mazowszu (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Nowe dane o epidemii koronawirusa w Warszawie i na Mazowszu (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

W poniedziałek w Polsce odnotowano najmniej zakażeń od początku 2021 r. Miało to swoje przełożenie także na statystyki dla Mazowsza, które od wielu dni znajduje się na czele pod względem dobowej liczby zakażeń. Poprzedniej doby potwierdzono tam 475 przypadków koronawirusa, z czego 165 w Warszawie – co jest najmniejszym wzrostem od ponad trzech miesięcy.

Polska kupi szczepionki poza UE? Dworczyk: Cena nie gra roli

Analizujemy w tej chwili wszystkie możliwości pozyskania szczepionek. Zasadniczą sprawą jest bezpieczeństwo Polaków, cena nigdy nie odgrywała roli...

zobacz więcej

W raporcie Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek 18 stycznia poinformowano o 3271 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Z powodu patogenu zmarło 52 zakażonych pacjentów.

Koronawirus na Mazowszu


Najwięcej zakażeń odnotowano na Mazowszu – 475 przypadków. To najmniejszy przyrost w tym roku, a – co warto przypomnieć – jeszcze kilka dni temu dobowe wskaźniki nowych infekcji koronawirusem oscylowały w okolicach 1,5 tysiąca.

W niedzielę w stołecznym regionie odnotowano 816 infekcji, w sobotę – 1040, w piątek – 946, zaś w czwartek – 1231.

Statystyki COVID-19 w Warszawie


Spośród blisko pół tysiąca zakażeń, 165 przypada na stolicę. Jak zauważa portal warszawa.naszemiasto.pl, to najniższy przyrost od ponad trzech miesięcy.

Od 7 października 2020 r. liczba pozytywnych wyników testów w Warszawie niemal (poza dwoma wyjątkami) nie spadała poniżej 200 zakażeń.

Zobacz także: Polska kupi szczepionki poza UE? „Cena nie gra roli” Od początku epidemii COVID-19 w Polsce stwierdzono 1 438 914 zakażeń. Zmarło 33 407 osób.

źródło:
Zobacz więcej