RAPORT

Pogarda

Zastanawiające słowa Budki. Zrealizuje swoje obietnice?

O co chodziło Budce? (fot. PAP/Marcin Obara)
O co chodziło Budce? (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zagroził na Twitterze, że każdy, kto łamie prawo, zostanie osądzony. Nie napisał, o kogo chodzi, nie nawiązał do żadnego wydarzenia. Pisał też o rehabilitacji pokrzywdzonych. Internauci przypomnieli mu, że jego partia traci poparcie, co może utrudnić realizację tych obietnic.

Nowy sondaż. Duże zaskoczenie na podium

Największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się premier Mateusz Morawiecki – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Na kolejnych miejscach rankingu...

zobacz więcej

Wpis Budka zamieścił na Twitterze w poniedziałek wieczorem. Lider największej partii opozycyjnej – choć, jak wynika z niektórych sondaży preferencji politycznych, Platforma (Koalicja Obywatelska) spadła na trzecie miejsce za Polskę 2050 Szymona Hołowni – zapewnia, że gdy dojdzie do władzy, „każdy szykanowany przez tę władzę zostanie zrehabilitowany”.

Budka zadeklarował, że również „każdy przedstawiciel władzy łamiący prawo zostanie osądzony”. „Winni zostaną pozbawieni możliwości sprawowania funkcji publicznych. Już nikt nigdy nie będzie przez nich skrzywdzony” – zakończył swój wpis polityk PO.

Polityk nie nawiązał do żadnego konkretnego wydarzenia. Pod jego wpisem pojawiła się masa komentarzy. „To KO nie ma szans w następnych wyborach. Zgodnie z twoimi słowami nie będzie na kogo głosować, bo będziecie siedzieć. Znów zawiodłeś swoich wyborców” – czytamy w jednym z komentarzy.

Sondaż. Gdzie jest PO?


Większość internautów zwraca uwagę, że do spełnienia tych obietnic Budka musi najpierw wygrać wybory. A na to się nie zapowiada, patrząc na sondaże. Według badania pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 39,6 proc. głosów (wzrost o 0,4 pkt proc. w porównaniu z sondażem z 28-29 grudnia). Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) z wynikiem 22,1 proc. (spadek o 1,5 pkt proc.), a trzecie miejsce na podium zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 12,9 proc. ankietowanych (bez zmian).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej