RAPORT

Pogarda

Arktyczne powietrze w Polsce. IMGW zanotowało prawie -23 st.

Najnowsze

Popularne

O godz. 4 nad ranem najchłodniej było w województwie podlaskim. Na stacji synoptycznej Jabłonowo-Wypychy termometry pokazały –22,9 st. – poinformował nad ranem na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW apeluje. „Dbajmy o zwierzęta w czasie mrozów”

Od kilku dni w Polsce utrzymują się bardzo niskie temperatury, w niektórych miejscach sięgające nawet –30 st. Takie warunki są niebezpieczne dla...

zobacz więcej

Synoptycy poinformowali także, że na stacji Włodawa (woj. lubelskie) odnotowano -21,7 st., a w Tomaszowie Lubelskim (woj. lubelskie) -20,9 st. O godz. 1 w nocy na stacji synoptycznej Kozienice termometry pokazały -21,3 st.

„Uwzględniając stacje automatyczne, najzimniej było również na stacji Leszczowate (woj. podkarpackie): –23,8 st.” – wskazywał przed północą Instytut.

IMGW poinformowało także rano, że na zachodzie kraju termometry notują już dodatnie temperatury.

Według prognoz IMGW, we wtorek na wschodzie kraju oraz w górach będzie padał śnieg, a także deszcz ze śniegiem, a na zachodzie deszcz, który lokalnie może zamarzać, powodując gołoledź. Instytut ostrzega, że na drogach będzie ślisko. W Sudetach śnieg do 10 cm.

Temperatura maksymalnie wyniesie od -10 st na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum kraju do 3 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany.

Zgodnie z prognozą IMGW na rozpoczynający się tydzień, w całym kraju będzie robić się coraz cieplej – najpierw na zachodzie, później w centrum, aż po wschód. Mimo zachmurzenia, od środy w całym kraju w dzień temperatura będzie dodatnia.

Zobacz także: Zima na Saharze. Internauci publikują zdjęcia 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej