RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym PKOl

PNK Orlen pozostanie sponsorem strategicznym PKOl (fot. arch PAP/Łukasz Gągulski)
PNK Orlen pozostanie sponsorem strategicznym PKOl (fot. arch PAP/Łukasz Gągulski)

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata. Koncern podał, że będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Jan Tomaszewski: Brzęczek się nie nadawał

– Zbigniew Boniek wreszcie podjął słuszną decyzję. Kadra pod wodzą Jerzego Brzęczka nie miała żadnej przyszłości – powiedział w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Informując o przedłużeniu współpracy, PKN Orlen przypomniał, że jest strategicznym sponsorem PKOl od 2017 r., „zapewniając olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe”. „Decyzja o przedłużeniu współpracy sprawi, że koncern będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.” – podkreślono w poniedziałkowym komunikacie.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie tej spółki we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Wspomniał przy tym, że w 2020 r. mimo pandemii koronawirusa koncern nie zrezygnował ze wsparcia związków sportowych, klubów i zawodników, dzięki czemu mogli oni nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny.

„Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskie. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu” – oświadczył Obajtek, cytowany w informacji PKN Orlen.

Orlen najsilniej się kojarzy z walką z pandemią


Dodał przy tym, że badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że koncern ten „jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią”.

Spotkanie rodziny olimpijskiej. Prezydent Duda: Trzymam kciuki [WIDEO]

W wystąpieniu na Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej, w którym wziął udział online, prezydent zwrócił uwagę na wyjątkowość obecnej sytuacji....

zobacz więcej

PKN Orlen przypomniał, że ze względu na pandemię koronawirusa Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przełożone o rok. „To bezprecedensowa sytuacja w historii olimpizmu” – podkreślił koncern. Wyjaśnił, że zgodnie z obowiązującym planem najbliższe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Dziękując za wsparcie, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, ocenił, że dzięki zaangażowaniu sponsora strategicznego możliwa jest tam realizacja głównego zadania, zapewnienia Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak zaznaczył, „najważniejszej sportowej imprezie świata”.

„PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu” – powiedział Kraśnicki.

Stabilne i długofalowe wsparcie finansowe


PKN Orlen dodał, że „oprócz stabilnego i długofalowego” wsparcia finansowego , współpraca PKOl z koncernem „to także edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia”.

Zobacz takżeOrlen, Energa i PGNiG zbudują wspólnie elektrownię gazową

źródło:

Zobacz więcej