RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spawał tłumik. Spalił między innymi kombajn i dwa motory

24-latek zdążył uciec z garażu (fot. Lubelska Policja)
24-latek zdążył uciec z garażu (fot. Lubelska Policja)

Spalony kombajn zbożowy, samochód, dwa motocykle, przyczepka samochodowa i inny sprzęt, to skutki pożaru do jakiego doszło w Zalesiu (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pożar powstał podczas spawania jednego z elementów pojazdu. Straty wstępnie oszacowano na kwotę przekraczającą 90 tysięcy złotych.

Lekarze alarmują. Dzieci w Polsce jedzą najwięcej cukru w Europie!

Dzieci w Polsce jedzą najwięcej cukru w Europie. Te poniżej 10. roku życia aż 95 g dziennie, czyli 19 łyżeczek – zwrócili uwagę w komunikacie...

zobacz więcej

W niedzielę rano dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o pożarze, do jakiego doszło w Zalesiu. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z posesji zapalił się garaż.

Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce, ustalili, że spaleniu uległ stojący w „blaszaku” samochód marki Opel, a także znajdujący się w drugim garażu kombajn zbożowy. Okazało się też, że pożar strawił dodatkowo dwa motocykle, przyczepkę samochodową, a także inny sprzęt.

Przyczyna pożaru


Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-latek naprawiał swego opla w garażu znajomego. Naprawiając auto zdemontował jego koło i następnie spawał zamocowany do podwozia samochodu tłumik. W trakcie spawania tego elementu zapalił się naprawiany pojazd.

Na szczęście 24-latek zdążył uciec z garażu, jednak nie był już w stanie ugasić swego auta. Pozbawiony jednego koła płonący samochód nie mógł być wypchnięty z garażu, „zajęły” się od niego inne składowane tam przedmioty. Rozprzestrzeniający się ogień dotarł do stojącego w pobliżu innego garażu, gdzie stał kombajn zbożowy. On również uległ spaleniu. Policjanci ustalili dodatkowo, że w garażach stały jeszcze dwa motocykle, przyczepka samochodowa oraz inne urządzenia, które też się spaliły. Wstępnie straty oszacowano na kwotę przekraczającą 90 tysięcy złotych.

Czytaj także: Konwojent ukradł 3 miliony euro. Po prostu odjechał

źródło:
Zobacz więcej