RAPORT

Prorosyjska era Tuska

O „workach na zwłoki” i „wygrażaniu pięściami”. Prezes ORL chce sprostowania od rektora WUM

Pismo ma związek z wywiadem udzielonym przez rektora  WUM (fot. PAP/Leszek Szymański)
Pismo ma związek z wywiadem udzielonym przez rektora WUM (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski skierował do rektora WUM Zbigniewa Gacionga pismo, w którym zwrócił się o sprostowanie wypowiedzi zawartej w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek oraz o niewprowadzanie opinii publicznej w błąd. Pismo ma związek z wywiadem udzielonym przez rektora i opublikowanym w „Dzienniku Gazecie Prawnej” pod tytułem „Moje odejście byłoby błędem”.

Rektor WUM tłumaczy się ze szczepień. „Strzykawkę może uda się sprzedać na aukcji”

Nie twierdzę, że nic się nie stało. Zostałem wprowadzony w błąd. Przez panią prezes. Ona została wprowadzona w błąd telefonicznie. NFZ też ma...

zobacz więcej

Raport. Celebryci, politycy i władze TVN wzięły szczepionki medyków.

Zastrzeżenia prezesa ORL dotyczą fragmentu, w którym rektor powiedział: „Minister Zdrowia, który publicznie nawołuje mnie do dymisji, ma do mnie inny żal (...), że wziąłem udział w konferencji prasowej okręgowej izby lekarskiej w rocznicę protestu rezydentów na terenie WUM”. „Zaproszono mnie, a potem okazało się, że to polityczna manifestacja, było wygrażanie pięściami, wysyłanie worków na zwłoki do ministerstwa. To bardzo dotknęło ministra Niedzielskiego - sam mi to mówił” – powiedział w wywiadzie Gaciong.

Jankowski wskazał w swoim piśmie, że kampania społeczna „#NIEZAPOMINAJ”, w ramach której konferencja prasowa z udziałem rektora odbyła się w Szpitalu Dziecięcym WUM w 30.09.2020 r., miała na celu zwrócenie uwagi na bieżące problemy ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem trudnej sytuacji osób chorujących na inne choroby niż COVID-19, a idea kampanii społecznej oraz udział w konferencji rektora były wcześniej omówione.

„Nie mogę zgodzić się z faktem, że mówienie w sposób merytoryczny o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia jest –  jak mówi Pan Rektor w wywiadzie – »polityczną manifestacją«. Nieprawdą jest również rozpowszechniana przez Pana Rektora informacja o »wygrażaniu pięściami« w trakcie konferencji, czy też w ogóle –  w trakcie kampanii społecznych czy jakichkolwiek działań inicjowanych lub prowadzonych przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie” – podkreślił Jankowski.

Jak zaznaczył, szczególnie absurdalnie brzmi rozpowszechniana przez rektora w wywiadzie dla „DGP” informacja o „wysyłaniu worków na zwłoki do ministerstwa”.

Pytania o „ambasadorów” szczepień. WUM: Nie możemy zidentyfikować projektu

30 grudnia 2020 roku władze WUM poinformowały na swej stronie internetowej, że objęło szczepieniami „szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów,...

zobacz więcej

„Informuję Pana, że żadna tego typu aktywność ze strony Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie NIGDY nie miała miejsca, a podejmowanie prób dyskredytowania samorządu lekarskiego w oczach opinii publicznej poprzez tego typu wymyślone oskarżenia jest nie tylko niezrozumiałe, ale wręcz naganne” – stwierdził Jankowski.

Przekazał, że 12.10.2020 r. spotkał się z ministrem Adamem Niedzielskim, a jednym z tematów spotkania była właśnie kampania społeczna „#NIEZAPOMINAJ” i konferencja prasowa rozpoczynająca tę kampanię. Dodał, że w trakcie spotkania omówiono sytuację pacjentów chorych na inne niż COVID-19 choroby i przekazano ministrowi materiały kampanii.

Jankowski poinformował też, że po wspomnianej konferencji prasowej odbył również kilka spotkań z rektorem, nigdy nie słysząc słowa krytyki czy komentarza odnośnie kampanii „#NIEZPOMINAJ”.

„Stanowczo protestuję przeciwko próbom obarczenia Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie odpowiedzialnością za obecny konflikt na linii Minister Zdrowia - Rektor WUM, a szerzej - za zaniedbania związane z procesem szczepień na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i wnoszę o niezwłoczne sprostowanie nieprawdziwych informacji i zaprzestanie ich dalszego rozpowszechniania” - przekazał w piśmie do rektora WUM prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej