RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Suski: Ten atak pokazuje, jak włamanie na media społecznościowe może być szkodliwe i bolesne

Marek Suski (fot. PAP/M.Obara)
Marek Suski (fot. PAP/M.Obara)

Zgłoszę podejrzenie popełnienia przestępstwa na moją szkodę. Ten atak pokazuje, jak włamanie na media społecznościowe może być szkodliwe i bolesne. Od rana składam dziś wyjaśnienia mediom i swoim znajomym – powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu poseł PiS Marek Suski.

Nagie zdjęcia radnej Porozumienia w sieci? „Nigdy podobnych nie robiłam”

To nie są moje zdjęcia, nie mam takich w telefonie, nigdy podobnych nie robiłam – powiedziała portalowi tvp.info Ewa Szarzyńska, radna Porozumienia...

zobacz więcej

W poniedziałek na twitterowym koncie posła PiS Marka Suskiego pojawiło się kilka wpisów, w których oskarżona o molestowanie seksualne została Ewa Szarzyńska. To radna gminna w Mogilnie. Należy do Porozumienia.

Do wpisów dołączono kilka zdjęć, w tym nagie. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oświadczyła, że doszło do włamania na konto, a Suski nie jest autorem tych wpisów.

– Nie mam pojęcia, skąd wzięły się te zdjęcia. Uważam, że jestem ofiarą przestępstwa – powiedział z kolei na antenie Polskiego Radia sam Suski. – Treści udało się zablokować i zdjąć, ale nie odzyskałem kontroli nad swoim kontem. Nie mam też dostępu do danych ze skrzynki mailowej, które są mi potrzebne do pracy – dodał.

źródło:
Zobacz więcej