RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grupa seniorów przyszła na prezentację garnków. Pomimo obostrzeń

Policjanci przerwali spotkanie i wylegitymowali 25 osób (fot. Shutterstock/ Dream79)
Policjanci przerwali spotkanie i wylegitymowali 25 osób (fot. Shutterstock/ Dream79)

Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednej z gdańskich restauracji odbywa się wesele. Na miejscu okazało się, że trwa tam pokaz garnków dla seniorów. W spotkaniu brało udział 25 osób, w większości starszych.

Koniec ferii. Od dziś duże zmiany w nauce

Po feriach do nauki wracają uczniowie. Najmłodsi – z klas I-III szkół podstawowych, wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Uczniowie starsi będą...

zobacz więcej

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, funkcjonariusze w sobotę otrzymali telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednym z lokali przy ul. Kartuskiej w Gdańsku, mimo obowiązujących obostrzeń dobywa się wesele.

– Policjanci pojechali sprawdzić tę informację. Okazało się, że we wskazanym przez zgłaszającego miejscu zamiast wesela trwa spotkanie marketingowe zorganizowane przez firmę zajmującą się dystrybucją sprzętu AGD – dodała Kamińska.

Zobacz także: Koronawirus w lodach. Wycofano trefną partię z Chin

Przedsiębiorcy otwierają lokale. Zdecydowana zapowiedź rządu dot. pieniędzy

Ci przedsiębiorcy, którzy zdecydują się łamać panujące obostrzenia, nie będą mogli korzystać z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej – zapowiedział...

zobacz więcej

W restauracji policjanci zastali osoby prowadzące spotkanie, podczas którego prezentowano garnki, oraz kilkunastu mieszkańców Gdańska w wieku m.in. 75, 69, 65 lat.

Policjanci przerwali spotkanie i wylegitymowali 25 osób.

– Funkcjonariusze dowiedzieli się, że jego organizatorzy w trakcie rozmowy telefonicznej, podczas której zapraszali na spotkanie, zapewniali, że mimo panującej pandemii jest legalne i bezpieczne – tłumaczyła gdańska policjantka.

Policjanci zebraną w sprawie dokumentację przekażą do oceny pracownikom sanepidu, oprócz tego skierują również do sądu wnioski o ukaranie organizatorów spotkania.

Zobacz także: Masowe testy nauczycieli. Ilu miało koronawirusa? 

źródło:

Zobacz więcej