RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef Parlera: Jestem pewien, że nasz serwis wróci przed końcem stycznia

Poinformował też o kolejnych krokach, które mają przyśpieszyć ten powrót (fot. Shutterstock/rafapress)
Poinformował też o kolejnych krokach, które mają przyśpieszyć ten powrót (fot. Shutterstock/rafapress)

Jestem pewien, że nasz serwis wróci do pracy przed końcem tego miesiąca – powiedział szef Parlera John Matze w rozmowie z telewizyjną stacją Fox News. Poinformował też o kolejnych krokach, które mają przyśpieszyć ten powrót. Już działa strona internetowa Parlera.

Kolejni giganci blokują Parlera. „98 postów nawołujących do przemocy”

Amazon i Apple usunęły aplikację Parler ze swoich platform internetowych. Wcześniej aplikację zablokowano w sklepie Google Play. Parler powstał...

zobacz więcej

– Każdego dnia sytuacja się gwałtownie zmienia, ale teraz jestem pewien, że przed końcem miesiąca wrócimy – zaznaczył Matze.

W zeszłym tygodniu Parler  zarejestrował swoją stronę w firmie hostingowej Epik po tym, jak Amazon odciął ją od swoich serwerów z powodu niemoderowania „rażących treści” odnoszących się do ataku na Kapitol 6 stycznia – przypomina Fox News.

W niedzielę na stronie Parlera ukazała się wiadomość od Matzego, w której przypomina on „zarówno miłośnikom, jak i hejterom”, dlaczego uruchomiono serwis. Tłumaczy, że powstał on, by stworzyć miejsce niezależnej dyskusji, szanujące prywatność użytkowników i wolność wypowiedzi.

Informacja od szefa Parlera


„Niedługo rozwiążemy wszystkie stojące przed nami trudności i znów was powitamy” – zakończył swoją krótką wiadomość szef serwisu. Samą możliwość umieszczenia tej informacji Matze określił jako „ważny krok”, dzięki któremu serwis będzie mógł bezpośrednio informować opinię publiczną o swoich działaniach.

Zobacz także: Media: Szef Parlera i jego rodzina ukrywają się. Grożono im śmiercią

Parler został usunięty z Google Play Store. Miał na nim konto Donald Trump

Firma Google usunęła Parler, aplikację społecznościową popularną wśród zwolenników Donalda Trumpa, ze Sklepu Google Play, co znacznie utrudnia...

zobacz więcej

„Będziemy tam publikować kolejne uaktualnienia” – zaznaczył szef Parlera, dodając, że chce, by działo się to codziennie, aby ludzie byli na bieżąco informowani.

Parlerowi udało się też w piątek odzyskać dane z Amazona, co jest kluczowe w ponownym uruchomieniu serwisu – zauważa Fox News.

Matze zmienił zdanie


Optymistyczny ton Matzego to poważna zmiana w stosunku do jego poprzednich przewidywań dotyczących przyszłości Parlera – ocenia stacja, przypominając udzielony w zeszłym tygodniu Agencji Reutera wywiad. Matze mówił w nim, że nie wie, kiedy serwis ponownie zacznie działać i być może „nie stanie się to nigdy”.

Zobacz także:„Odegrali to nonszalancko”. Szef Parlera o blokadzie ze strony Big Tech 

Serwis Parler został założony w 2018 r. przez informatyka Johna Matzego, Jareda Thomsona i republikańską donatorkę Rebekę Mercer. Deklaruje się jako bezstronne medium społecznościowe. Szybko jednak zdobył dużą popularność wśród zwolenników prezydenta Donalda Trumpa i konserwatystów. Oskarżali oni już od dłuższego czasu Twittera i Facebooka o cenzurowanie ich postów.

źródło:

Zobacz więcej