RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia: Jacek Bury będzie reprezentował Polskę 2050

Senator Jacek Bury  (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Senator Jacek Bury (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Senator Jacek Bury występuje z klubu KO i będzie reprezentował ruch Polska 2050 – oświadczył lider ruchu Szymon Hołownia. Jak dodał, Bury jest duchem, który lubi wygrywać, a właśnie takiego ducha potrzeba po opozycyjnej stronie.

Hołownia na zakręcie... w lewo. Jak zmieniały się poglądy lidera Polski 2050

Wpierw podbieranie polityków Lewicy, później poparcie i „podziękowania” protestującym zwolennikom aborcji ze „Strajku Kobiet” – Szymon Hołownia od...

zobacz więcej

– Mam nadzieję, że senator Bury dołączy w niedługim czasie do naszej reprezentacji parlamentarnej, która – wiem, że niebawem – przybierze postać klubu parlamentarnego – powiedział Hołownia na konferencji prasowej w Senacie.

Jak podkreślił, senator Bury jest „duchem, który lubi wygrywać”; stwierdził też, że właśnie takiego ducha potrzeba po opozycyjnej stronie.

– Bycie w opozycji, to nie jest ciepła opozycyjna posada, to nie jest umówienie się na cztery lata krytykowania rządu, żeby później odnowić do tego mandat. Bycie opozycją wobec rządu to walka, to nieustanny bój o to, żeby zyskać odpowiedzialność za los obywateli, za sprawy Rzeczpospolitej. Liczę na to, że z Jackiem Burym będzie nam w tej drodze łatwiej – mówił Hołownia.

Zaznaczył, że z Burym Polskę 2050 łączy m.in. „umiłowanie do jawności procedur panujących w polityce”.

źródło:

Zobacz więcej