RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podawał się za brata bliźniaka. Był poszukiwany

Jeden z bliźniaków schował się w domu pod stertą ubrań (fot. Shutterstock/nito)
Jeden z bliźniaków schował się w domu pod stertą ubrań (fot. Shutterstock/nito)

23-latek podał policji dane brata bliźniaka, bo sam był poszukiwany. Jego brat w tym czasie schował się w domu pod stertą ubrań. Czujni policjanci szybko ustalili, kto jest kim. Poszukiwany mężczyzna najbliższy rok spędzi w więzieniu.

Rozjeżdżał i zabijał gołębie na krakowskim rynku. Odpowie przed sądem [WIDEO]

Rowerowy dostawca jedzenia odpowie przed sądem za rozjechanie dwóch gołębi na Rynku Głównym w Krakowie. Mężczyznę ujęli strażnicy miejscy dzięki...

zobacz więcej

Kryminalni z polickiej komendy pojechali dokonać sprawdzenia adresu za poszukiwanym. Po wejściu do budynku na klatce schodowej funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyjść na zewnątrz. Jeden z nich nagle odwrócił się i poszedł do mieszkania.

Kiedy policjanci zapytali tego, który został, jak się nazywa, ten zaczął się nerwowo zachowywać. W końcu podał dane i oświadczył, że nie jest poszukiwany, a drugi mężczyzna w budynku to jego młodszy brat.

Nagle 23-latek zaczął się wyrywać się, próbując uciec. Policjanci zatrzymali go i udali się z nim do mieszkania.

Tam pod stertą ubrań zauważyli chowającą się osobę. Okazało się, że to brat bliźniak wcześniej zatrzymanego. Obydwaj cały czas podawali te same dane – początkowo nieposzukiwanego, a gdy jeden z nich przyznał, że to on jest poszukiwany, drugi również przedstawiał się tak samo.

Zobacz także: Ciało 17-latka znalezione w polu. Brat bliźniak ofiary jest ciężko ranny

Dzięki urządzeniu do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej policjanci w kilka minut ustalili, kto jest kim. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych osobowych; poszukiwany brat trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna za pobicie i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości najbliższy rok spędzi w więzieniu. 

źródło:
Zobacz więcej