RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Schetyna chce powrotu Tuska, bo „PO potrzebuje otwarcia nowego rozdziału”

Platforma Obywatelska tęskni za zwycięstwami – mówi Grzegorz Schetyna (fot. Forum/Andrzej Hulimka)
Platforma Obywatelska tęskni za zwycięstwami – mówi Grzegorz Schetyna (fot. Forum/Andrzej Hulimka)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk mógłby zaangażować się w zbudowanie konstrukcji współpracy opozycji, która da jej zwycięstwo w wyborach 2023 r. – ocenia Grzegorz Schetyna. Były lider Platformy stwierdził, że Tusk jest politykiem oczekiwanym przez tych, którzy tworzą PO, ale również przez wyborców ugrupowania.

20-lecie Platformy Obywatelskiej. Planują imprezę i rozdział Kościoła od państwa

W końcu stycznia przyszłego roku przypada 20. rocznica powstania Platformy Obywatelskiej. Zarząd ugrupowania dyskutował nad obchodami jubileuszu....

zobacz więcej

Były szef PO został zapytany w Radiu Plus o możliwy powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Jak ocenił Schetyna, Tusk jest nie tylko założycielem, ale też symbolem Platformy.

Schetyna: Platforma tęskni za zwycięstwami


– Jest symbolem zwycięstw 2007 i 2011 r. To jest oczywiste, że PO tęskni za wygranymi wyborami, tęskni za zwycięstwami – dodał. W jego przekonaniu Tusk – tłumaczył Grzegorz Schetyna – na pewno jest politykiem oczekiwanym przez tych, którzy Platformę tworzą, a także przez jej wyborców.

Dopytywany, w jakiej roli Tusk miałby powrócić, Schetyna podkreślił, że w roli „osoby, która pokazuje, że wracając do pierwszej linii krajowej polityki, chce się angażować i angażuje się w zbudowanie konstrukcji współpracy opozycji, która da zwycięstwo jej w wyborach 2023 r., tych parlamentarnych i samorządowych”.

„Wszystkie ręce na pokład”


Były lider PO ocenił, że Tusk mógłby być „osobą, która pokazuje, że hasło »wszystkie ręce na pokład« nie są czczą zapowiedzią, tylko jest prawdziwym zaangażowaniem polityka w skali europejskiej czy światowej, osoby, która jest po wielkich sukcesach w polityce prowadzonej w Brukseli wraca do Polski, żeby pomóc opozycji, żeby ją wesprzeć”. Zobacz także: „Hołd tuski” Niemcom. Europoseł komentuje

Życzenia dla PO na 20. urodziny? „Upadku”, „Programu”, „Dobrych pomysłów” [WIDEO]

Wielkimi krokami zbliżają się 20. urodziny Platformy Obywatelskiej. Kolejni politycy wspominają działalność tej partii na scenie politycznej. Były...

zobacz więcej

– Platforma potrzebuje nowego początku, otwarcia nowego rozdziału. To 20 lat jest takim momentem. Platforma musi pomyśleć o tym, co przed nią i w następnych latach – oświadczył Schetyna.

20-lecie Platformy Obywatelskiej


Platforma Obywatelska kończy 20 lat – 11 stycznia 2001 r. Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński i Donald Tusk ogłosili powstanie nowego ruchu politycznego. Tydzień później, 19 stycznia, zaprezentowano nazwę – Platforma Obywatelska. 24 stycznia odbyła się w Gdańsku pierwsza konwencja stowarzyszenia „Platforma Obywatelska”, które później zostało przekształcone w partię.

Zobacz także: Czego Grzegorz Schetyna życzy na 20-lecie PO?

Obecne władze PO postanowiły obchody rocznicy powstania partii przełożyć na późną wiosnę, gdy nie będzie ograniczeń związanych z pandemią i będzie można zrobić dużą imprezę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej