RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Siarczyste mrozy w Polsce. Kiedy „Bestia” odejdzie?

To koniec tak mroźnej zimy? (fot.  PAP/Leszek Szymański)
To koniec tak mroźnej zimy? (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Przed nami kolejny bardzo mroźny dzień zimy. W poniedziałek w ciągu dnia termometry pokażą nawet kilkanaście stopni mrozu. To prawdopodobnie ostatni w najbliższym czasie tak mroźny okres. „Bestia ze wschodu” odejdzie na dobre.

Warszawa: Wypadek 12-latka na sankach. Chłopiec nie żyje

Po niefortunnym zjeździe z Górki Szczęśliwickiej 12-latek uderzył głową w element ławki. W wyniku poniesionych obrażeń chłopiec zmarł – przekazała...

zobacz więcej

Na terenie prawie całego kraju obowiązują alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnymi mrozami. Ostrzeżenia pierwszego stopnia nie dotyczą tylko części województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Obowiązują częściowo do wtorku do godziny 9.

Z prognoz Instytutu wynika, że w ciągu dnia na terenie większości Polski będzie ujemna temperatura. Najzimniej będzie na północnym wschodzie – tam w ciągu dnia –14 st. W centrum przewiduje się około -10 st. Na krańcach zachodnich około zera. W niektórych częściach kraju spadnie też śnieg.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie też wyjątkowo mroźna – temperatury spadną nawet poniżej -20 st. Później nastąpi stopniowy wzrost temperatury.

We wtorek temperatura maksymalna od -8 st. na krańcach północno-wschodnich, około 0 w centrum, do 3 st. na krańcach północno-zachodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu i zachodzie okresami porywisty, z kierunków południowych. Miejscami na południu wiatr będzie powodował zawieje śnieżne. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Jak poinformowała w poniedziałek dyżurny synoptyk Magdalena Pękala, w nocy przy gruncie temperatura wyniosła w Kętrzynie - 28 st. C, w Mikołajkach - 27 st. C. a w Olsztynie -24 st. C.

Minionej nocy zanotowano temperaturę minimalną: w Gołdapi -27.8 st. C, w Olecku -25.3 st. C, w Kętrzynie -22.9 st. C, w Mikołajkach -21.3 st. C. Temperatura maksymalna od -16 st. C na wschodzie do -12 st. C. Tę wartość odnotowano na wysokości 2 metrów nad gruntem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej