RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kot globtroter. 19 dni płynął statkiem w kontenerze z cukierkami, dotarł z Odessy do Hajfy

Kot wszedł do kontenera podczas załadunku (fot. Facebook/Police Control Ukraine)
Kot wszedł do kontenera podczas załadunku (fot. Facebook/Police Control Ukraine)

Pracownicy portu w Hajfie w Izraelu znaleźli kota w kontenerze z cukierkami, który przypłynął z Odessy na Ukrainie. Zwierzę płynęło 19 dni, żywiąc się słodyczami i pijąc skraplającą się wodę. Kot podróżnik przebywa na kwarantannie.

Ładunek trafił do Izraela przez ukraiński port tranzytem. Portal Dumskaya.net pisze, że kot zamieszkiwał odeski port i wszedł do kontenera podczas załadunku.

Do portu w Hajfie zawitał kot. Wsiadł w Odessie i został zatrzaśnięty w kontenerze ze słodyczami. Żywił się czekoladkami...

Opublikowany przez Andrzeja Kozickiego Sobota, 16 stycznia 2021


Dyrektor jednej z odeskich firm spedycyjnych Ołeksandr Winnyk, cytowany przez ukraińską redakcję Radia Swoboda, przekazał dziennikarzom, że kontener płynął do Hajfy 19 dni, nie ujawnił jednak, gdzie został załadowany.

„Była zła, okrutna i niezwykle silna”. Obłąkana wiewiórka terroryzuje mieszkańców

Wbrew pozorom nie jest to opis thrillera klasy B ani spin-off „Ptaków” Alfreda Hitchcocka. Mieszkańcy Rego Park, dzielnicy okręgu Queens, żyją w...

zobacz więcej

Według Winnyka kot przeżył dzięki skraplającej się wodzie na ścianach kontenera, w którym temperatura wynosiła 18 stopni Celsjusza .

W czasie podróży zwierzę uszkodziło kilka pudełek ze słodkościami, a szkody szacuje się na kilka tysięcy dolarów - pisze Radio Swoboda.

Winnyk zaznaczył, że pierwszy raz w jego karierze zdarzyło się, by znaleźć żywe zwierzę w ładunku i to niewiarygodne, że kot przeżył.

Kot przebywa na kwarantannie. Firma spedycyjna nie planuje transportować go z powrotem na Ukrainę ani do Rosji.

źródło:

Zobacz więcej