RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nawalny zatrzymany na lotnisku bezpośrednio po powrocie do Rosji

Za Nawalnym wysłany został list gończy (fot. REUTERS/Reuters TV)
Za Nawalnym wysłany został list gończy (fot. REUTERS/Reuters TV)

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany podczas kontroli paszportowej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie, po przylocie w niedzielę wieczorem samolotem z Berlina - podała niezależna telewizja Dożd. Zatrzymanie potwierdziły służby więzienne.

„Nie boję się, mam prawo wrócić do domu”. Aleksiej Nawalny wrócił z Berlina do Moskwy [WIDEO]

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wrócił z Berlina do Moskwy na pokładzie samolotu rosyjskich linii lotniczych Pobieda. Samolot planowo...

zobacz więcej

Federalna Służba Więzienna oznajmiła, że Nawalny został zatrzymany podczas przechodzenia kontroli paszportowej. Służby zaznaczyły, że wysłany został za nim list gończy.

Jak przekazała TV Dożd, policjanci podeszli do Nawalnego, gdy przechodził kontrolę paszportową. Polecili mu, by poszedł z nimi i odmówili wyjaśnienia, czy jest zatrzymany. Nie pozwolili, by towarzyszyła mu jego adwokat Olga Michajłowa, która razem z Nawalnym przyleciała z Berlina. 

Przeczytaj też: „Nie boję się, mam prawo wrócić do domu”. Aleksiej Nawalny wrócił z Berlina do Moskwy

„Zatrzymanie Nawalnego to kolejna próba zastraszenia demokratycznej opozycji w Rosji. Szybka i jednoznaczna reakcja na poziomie UE jest niezbędna. Poszanowanie praw obywatelskich stanowi podstawy demokracji. Apeluję do władz w Rosji o natychmiastowe uwolnienie zatrzymanego” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej