RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Satanistom ktoś spalił „świątynię”. Zapowiadają, że „rzucą klątwę”

Strażacy nie zdołali uratować domu (fot. Pexels)
Strażacy nie zdołali uratować domu (fot. Pexels)

Społeczność satanistów z Poughkeepsie w amerykańskim stanie Nowy Jork straciła swoją „świątynię”. Ktoś podpalił ich „Halloween House” (Dom Halloweenowy). Zapowiadają, że winnego spotka klątwa.

Świątynia Szatana pozwała Netflixa i Warner Bros. Domagała się 50 mln dolarów

Świątynia Szatana złożyła pozew przeciwko wytwórniom Netflix Inc. oraz Warner Bros Entertainment o sprzeczne z założeniem użycie rzeźby bóstwa z...

zobacz więcej

Dom stojący w popularnym wśród turystów „Witchcraft district” (dystrykcie czarnoksięstwa) stanął w płomieniach w czwartek około godziny 5 rano czasu miejscowego – przekazała lokalna straż pożarna. Policja poinformowała, że w środku znajdowały się dwie osoby, ale zdołały uciec nie odnosząc obrażeń.

Policja bada nagranie z monitoringu. Widać na nim mężczyznę podchodzącego do domu z dwoma kanistrami z benzyną. Następnie osoba ta oblewa ganek paliwem, podpala i ucieka. Dotąd nikogo nie zatrzymano w związku ze sprawą.

Członkowie Kościoła Szatana zapowiadają, że sprawca zostanie objęty klątwą. – Jesteśmy w szoku. Zresztą wszyscy w sąsiedztwie są zmartwieni tym podpaleniem. Ktokolwiek to zrobił, czeka go nasza klątwa. Myślę, że zrobił to ze złośliwości – ocenia Isis Vermouth w rozmowie z dziennikiem „The Poughkeepsie Journal”.

– Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ktokolwiek mógłby chcieć zdenerwować czarownice satanistki. Czeka go diablo wysoki rachunek do zapłacenia – podkreśla.

Dom, który spłonął, został wybudowany w 1900 roku. Do niedawna należał do Joe Mendillo „Netherworld” (ang. zaświaty), prominentnego członka wyznawców sekty, który zmarł w styczniu ubiegłego roku. W tym miejscu sataniści świętowali co roku Halloween.

Skala zniszczeń jest taka, że nie wydaje mi się, żeby ten dom został kiedykolwiek odnowiony – przyznał arcykapłan Peter Gilmore.

Czytaj także: „Módl się za nami, Lucyferze”. Satanistyczne symbole na drzwiach kościoła

źródło:
Zobacz więcej