RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Odegrali to nonszalancko”. Szef Parlera o blokadzie ze strony Big Tech

„Byliśmy numerem jeden w App Store” (fot. Shutterstock/viewimage)
„Byliśmy numerem jeden w App Store” (fot. Shutterstock/viewimage)

Najnowsze

Popularne

Giganci technologiczni Amazon, Apple i Google aż do ostatniej chwili nie dali serwisowi społecznościowemu Parler żadnych sygnałów, że groźby dotyczące uniemożliwienia pobierania aplikacji były „śmiertelnie poważne” – ujawnił szef Parlera John Matze w rozmowie ze stacją z Fox News. Według niego Parler był najszybciej rozwijającą się platformą mediów społecznościowych w pierwszych dniach 2021 roku.

Media: Szef Parlera i jego rodzina ukrywają się. Grożono im śmiercią

Szef amerykańskiego serwisu Parler John Matze i jego rodzina ukrywają się w związku z otrzymanymi groźbami śmierci i naruszeniami bezpieczeństwa...

zobacz więcej

W weekend po zamieszkach, do których doszło 6 stycznia na Kapitolu, Parler został usunięty z Google Play i Apple App Store. Wkrótce potem Amazon Web Services odłączyło Parler od swoich serwerów.

– To bardzo, bardzo interesujące, że wszyscy zrobili to dokładnie tego samego dnia, bez wcześniejszego zasygnalizowania, nigdy nam nie sygnalizowali, że jest jakiś poważny lub istotny problem z naszą aplikacją. Ale wszyscy tego samego dnia wysyłają nam te bardzo groźne zawiadomienia – powiedział Matze.

Jak dodał, Parler próbował rozmawiać z gigantami technologicznymi. Powiedział, że Google nie wysłało im e-maila i nie mieli możliwości skontaktowania się z firmą. – OK, więc Google odpada. Apple? Oni po prostu zlekceważyli to i nic nie mówili, że to śmiertelnie poważna sprawa – relacjonował.

– A Amazon, jak zwykle, mówił w zasadzie: „Och, nie zauważyłem żadnych istotnych problemów. Nie ma żadnych problemów”. Odegrali to bardzo nonszalancko. Nie mieliśmy żadnych prawdziwych oznak, że to było śmiertelnie poważne – oświadczył.

Według Matze Parler był najszybciej rozwijającą się platformą mediów społecznościowych w pierwszych dniach 2021 roku - miał prawie 1 mln nowych kont, założonych ostatniego dnia przed zdjęciem serwisu przez Amazon Web Services.

Byliśmy numerem jeden w App Store. Byliśmy przed Facebookiem, przed TikTokiem, przed YouTube, przed Instagramem, przed każdą aplikacją w App Store w Stanach Zjednoczonych. Byliśmy numerem jeden – powiedział. 

-> Przeczytaj także o blokadzie płatności na kampanię Donalda Trumpa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej