RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szymbark. W zgliszczach spalonego domu odnaleziono zwłoki nastolatki

Akcja ratownicza trwała kilka godzin  (fot. Shutterstock/Dziurek; zdjecie ilustracyjne)
Akcja ratownicza trwała kilka godzin (fot. Shutterstock/Dziurek; zdjecie ilustracyjne)

Do dramatycznych zdarzeń doszło dziś rano w Szymbarku w powiecie gorlickim. W pożarze drewnianego domu zginęła 14-letnia dziewczynka, a cztery inne osoby poważnie ucierpiały – poinformował portal Gorlice24.pl. 

„Górskie morsowanie” niemal bez ubioru na Babiej Górze. Do akcji musieli wkroczyć GOPR-owcy

Ratownicy górscy interweniowali dziś w rejonie szczytu Gówniak w masywie Babiej Góry. Znajdowało się tam pięć osób, które pomimo skrajnie trudnych...

zobacz więcej

Straż pożarna została zawiadomiona po godzinie ósmej rano. Pierwsze jednostki zastały już drewniany budynek w ogniu.  

W zgliszczach domu odnaleziono zwłoki nastolatki


„Przed płonącym domem strażacy znaleźli mężczyznę i dwójkę chłopców w wieku 11 i 16 lat. Z objawami zatrucia dymem zostali oni przewiezieni do szpitala. Kilka godzin po ugaszeniu ognia w pogorzelisku znaleziono ciało 14-letniej dziewczynki” – powiedział w rozmowie z portalem Gorlice24.pl, młodszy brygadier Dariusz Surmacz z KP PSP Gorlice. 

Zobacz także: Wypadek w centrum Warszawy

W trwającej kilka godzin akcji gaśniczej, uczestniczyło ponad 70 strażaków. Na miejsce przybył także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dom znajdował się w trudno dostępnym miejscu na wzniesieniu, więc służby korzystały także m.in. ze skuterów śnieżnych i quadów. Sam system doprowadzania wody wężami mierzył ponad tysiąc metrów. 

Według strażaków, przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej, lub awaria systemu grzewczego, czy  kominowego – pisze portal.

źródło:
Zobacz więcej