RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Hołownia wchodzi do Senatu. Przejmuje parlamentarzystę Koalicji Obywatelskiej

Senator Jacek Bury od wyborów parlamentarnych należał do klubu Koalicji Obywatelskiej (fot. M.Józefaciuk/Kancelaria Senatu)
Senator Jacek Bury od wyborów parlamentarnych należał do klubu Koalicji Obywatelskiej (fot. M.Józefaciuk/Kancelaria Senatu)

Najnowsze

Popularne

Senator Jacek Bury opuszcza klub Koalicji Obywatelskiej, by dołączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni – podaje Onet. Decyzję polityk ma ogłosić w poniedziałek. Jeśli nieoficjalne doniesienia się potwierdzą, będzie to oznaczało, że losy większości senackiej będą zależeć także od Hołowni.

Problem z jawnością apologety... jawności. Komitet Hołowni ukarany

Jawność finansowania partii politycznych jest fikcją – przekonywali nie tak dawno przedstawiciele ruchu Polska 2050, a Szymon Hołownia prezentował...

zobacz więcej

Od dłuższego czasu Szymon Hołownia i Michał Kobosko (wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050) zapowiadali transfery parlamentarzystów opozycji we własne szeregi.

Hołownia przejmuje parlamentarzystów


Po przejęciu kilku działaczy, we wrześniu ubiegłego roku do Polski 2050 dołączyła posłanka Hanna Gil-Piątek z Lewicy. Jeszcze w styczniu do Hołowni miał przejść kolejny parlamentarzysta.

Według nieoficjalnych informacji portalu Onet.pl, będzie to lubelski senator niezrzeszony Jacek Bury, który w wyborach parlamentarnych startował z list Koalicji Obywatelskiej i był członkiem klubu KO. Wcześniej Bury – który dotąd nie odniósł się do doniesień portalu – był szefem struktur Nowoczesnej na Lubelszczyźnie.

Senator opozycji krytykuje... opozycję


Senator wielokrotnie krytykował działania opozycji, zarzucając, że kierownictwo czołowych partii „zajmuje się sobą, utrzymaniem swoich funkcji, rozdzielaniem subwencji, komentatorstwem i lansem w mediach, polityką przyjaźni do PiS” – jak pisał w jednym z postów na Facebooku.

Zobacz także: Hołownia pochwalił się, ile dostał pieniędzy. „To dużo i bardzo się cieszę”

Transfer do ruchu Hołowni oznaczałby, że także od lidera Polski 2050 będzie zależał los tzw. paktu senackiego w izbie wyższej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej