RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ile osób w Polsce zostało już zaszczepionych? Rząd podał dane

Start szczepień populacyjnych planowany jest na 25 stycznia (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Start szczepień populacyjnych planowany jest na 25 stycznia (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Do tej pory w Polsce wykonano 457 tys. 303 szczepienia przeciw COVID-19 – wynika z infografiki zamieszczonej w niedzielę na rządowym profilu #SzczepimySię na Twitterze.

Nowe dane o zakażeniach koronawirusem. Ponad dwukrotny spadek liczby zgonów

Koronawirus w Polsce. Testy potwierdziły 6055 nowych zakażeń – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W raporcie resortu wskazano, że z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Według stanu na niedzielę na godz. 10.30, do punktów szczepień dostarczono 521 tys. 220 dawek, a w magazynach jest 559 tys. 410 dawek, zabezpieczonych na drugie szczepienie.

Wykonano do tej pory 457 tys. 303 szczepienia, z czego 19 tys. 428 w ciągu ostatniej doby.

Od początku szczepień w Polsce niepożądane odczyny wystąpiły u 131 osób. Do tej pory zutylizowano 1 369 dawek.

Zmiany w harmonogramie dostaw szczepionek. Rząd modyfikuje strategię

W związku z ograniczeniem dostaw szczepionek przez firmę Pfizer, rząd wprowadza zmiany w harmonogramie dystrybucji szczepionek na nadchodzący...

zobacz więcej

Narodowy Program Szczepień


Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował w niedzielę na antenie Telewizji Republika, że zmiany w dostawie szczepionek Pfizera nie powinny sprawić większych zawirowań w Narodowym Programie Szczepień.

Przypomniał, że start szczepień populacyjnych planowany jest na 25 stycznia. – Oczywiście mamy zabezpieczone szczepionki na wszystkie drugie dawki – zaznaczył.

W piątek koncerny farmaceutyczne Pfizer i BioNTech podały, że opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych w Europie i zapewni znacznie więcej dawek szczepionki przeciw COVID-19 w drugim kwartale. Wcześniej ogłosił tymczasowe zmniejszenie dostaw szczepionek do krajów europejskich.

źródło:

Zobacz więcej